W 30. kolejce dolnośląsko-lubuskiej trzeciej ligi Stilon Gorzów pokonał Foto Higienę Gać 1:0. Sytuacja naszych piłkarzy w tabeli nadal jest bardzo trudna, ale nie ma innej drogi, aby w tym sezonie coś jeszcze ugrać, jak właśnie kolejne zwycięstwa.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Nie, absolutnie stilonowcom nie poszło dziś lekko, łatwo i przyjemnie, a gol padł dopiero w ostatniej minucie i to zdecydowanie nie była najbardziej klarowna sytuacja dla przeważających gospodarzy, ale... - Nareszcie dopisało nam szczęście, które w sporcie jest tak ważne - powiedział strzelec zwycięskiej bramki Damian Szałas. Nasz pomocnik zmienił po przerwie młodego Patryka Jakubowskiego.

W niedzielę dowiemy się ile dały te 3 pkt, bo zobaczymy jak zapunktują ekipy z Lubina (walczą w Legnicy) i Mostek (wystąpią w Kątach Wrocławskich). Dalej liczy się tylko sobota 21 maja i wyjazdowy występ Stilonu z Formacją Port 2000. Tam też nie będzie miejsca na pomyłkę, bo do ósmego, wcale nie tak bezpiecznego miejsca, przy gorszym bezpośrednim bilansie spotkań ze Żmigrodem, niestety cały czas sporo nam brakuje.

STILON GORZÓW - FOTO HIGIENA GAĆ 1:0 (0:0)

BRAMKA: Szałas (90.)

STILON: Rosa - Gołdyn, Mazalon, Ogrodowski Ż , Szwiec Ż - Mrozek (90. min Malinowski), Wiśniewski, Świtaj Ż (83. min Kozioła), Kaczmarczyk, Jakubowski Ż (70. min Szałas) - Chyrek (65. min Maliszewski).

WYNIKI Z 30. KOLEJKI:

Stilon Gorzów - Foto Higiena Gać 1:0, KP Brzeg Dolny - Ilanka Rzepin 0:3 (walkower), Śląsk II Wrocław - Górnik Wałbrzych 1:0, KS Polkowice - Piast Żmigród 0:0, Budowlani Lubsko - Piast Karnin 2:1, Polonia Świdnica - Lechia Dzierżoniów 0:1.

Zwycięzca zagra w barażach o II ligę. W III lidze utrzymają się zespoły z miejsc 2-7. Jeśli mistrz ligi awansuje wyżej, byt zachowa również drużyna z ósmego miejsca. Pozostali spadną do IV ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2015/16: Paweł Posmyk - 10 bramek, Kordian Ziajka - 7, Michał Chyrek - 6, Daniel Mrozek - 5, Patryk Bil - 4, Łukasz Maliszewski - 4, Damian Szałas - 3, Tomasz Szwiec - 2, Adam Gruszecki - 1, Rafał Świtaj - 1, Adrian Wieczorek - 1, Filip Wiśniewski - 1. Gole samobójcze - 2.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej