Mecz Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów w niedzielę 22 maja o godz. 19.30. Na dziś zapowiada się, że nasi rywale wystąpią w tym starciu poważnie osłabieni, bo wciąż leczy się Jarosław Hampel, a Piotr Protasiewicz w spotkaniu ligi szwedzkiej uszkodził obojczyk.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

W serwisie pepe.pentel.pl czytamy: "Piotr prosto ze stadionu w Kumli został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł pierwsze badania, a na kontuzjowany bark założone zostało usztywnienie. Następnie PePe wrócił do Polski, gdzie przeszedł kompleksowe badania. Wykazały one złamanie obojczyka. Piotr zdecydował się na operację zespolenia złamanej kości. Zakończyła się ona powodzeniem. Niebawem powinien rozpocząć rehabilitację, od jej postępów uzależnione będzie to, jak długo potrwa jego przerwa w startach".

Lekarskie prognozy mówią, że mało prawdopodobny jest start Protasiewicza w derbowym starciu z dotychczas niepokonaną w lidze Stalą. Mecz na zielonogórskim torze już 22 maja. Wygląda na to, że Falubaz przystąpi do tego meczu bardzo osłabiony. Wciąż kontuzję z ubiegłego roku leczy Jarosław Hampel i mimo, że rozpoczął już treningi na torze, to nie wiadomo, kiedy wróci do ścigania. Z urazem nogi też wciąż zmaga się junior zielonogórskiej drużyny Alex Zgardziński. Na domiar złego w środę wypadek miał kolejny z młodzieżowców Falubazu Mateusz Burzyński. Po zdarzeniu na torze w Pile został odwieziony do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu.

6. KOLEJKA PGE EKSTRALIGI:

niedziela 22 maja:

godz. 17 nSport+ Get Well Toruń - Betard Sparta Wrocław

godz. 17 Fogo Unia Leszno - MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów

godz. 19.30 ROW Rybnik - Unia Tarnów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

7. KOLEJKA:

27 maja:

Unia Tarnów - Falubaz Zielona Góra

29 maja:

Stal Gorzów - ROW Rybnik

Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno

MrGarden GKM Grudziądz - Get Well Toruń

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej