Jeszcze bardziej odmłodzony TKKF Stilon Gorzów, choć wydawało się, że to już jest niemożliwe, z zaledwie jedną rezerwową, remisuje na wyjeździe z wyżej notowanymi rezerwami Medyka Konin 0:0.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

W bramce Stilonu pojawiła się 16-latka Klaudia Kluk, a w polu zagrały jej rówieśniczka Aleksandra Łowicka i o rok starsza Oliwia Sałapata. Zabrakło tych najbardziej doświadczonych i ogranych w ekstraklasie Katarzyny Nowickiej i Kamili Szafrańskiej. Mimo to gorzowianki nie dały się jednej z czołowych ekip grupy północnej pierwszej ligi. Nasz zespół skupił się przede wszystkim na defensywie, bronił się praktycznie całym składem. To się jednak opłaciło, ten punkt może decydować o naszym utrzymaniu.

Na razie dół tabeli jeszcze bardziej się wyrównał, bo KS Raszyn nieoczekiwanie pokonał wyżej notowany Unifreeze Górzno 2:1 i do bezpiecznych miejsc ma już tylko 2 pkt straty. Do końca rozgrywek pozostały trzy kolejki.

W najbliższy weekend TKKF Stilon zagra na swoim boisku ze Stomilem Olsztyn.

MEDYK II KONIN - TKKF STILON GORZÓW 0:0

TKKF STILON: Kluk - Czarnik, Czyżewska, Janiszewska, Górka - Łowicka, Sałapata, Pietroczuk, Bułakowska, Karaczyn - Radkiewicz (87. min Bober).

WYNIKI 15. KOLEJKI:

Medyk II Konin - TKKF Stilon Gorzów 0:0, Stomil Olsztyn - Sportowa Czwórka Radom 0:4, KS Raszyn - Unifreeze Górzno 2:1, Praga Warszawa - Victoria Sianów 6:2, Polonia Poznań - UKS SMS Łódź 0:6.

Zwycięzca awansuje do ekstraklasy, dwa ostatnie zespoły spadną do drugiej ligi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej