Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wygrał 42-letni Tomasz Chawawko z Dębna. Przebiegł 10 km w 36 minut i 31 sekund. Drugi na mecie był 38-letni Piotr Dudka z Gorzowa (36 min 42 s). Trzeci dobiegł 36-letni gorzowianin Dariusz Hanczarek (37 minut). W pierwszej dziesiątce bieg ukończyli także kolejno: Grzegorz Naglacki, Jarosław Górski, Tomasz Szeligowski, Adam Musiał, Tomasz Lis, Oskar Krawczak i Janusz Żywicki.

Z kobiet najlepsza była Anna Lasecka, 35-latka z Gorzowa. Dystans 10 km pokonała w 43 minuty i 43 sekundy. Do najlepszej piątki kobiet wbiegły także kolejno: Anna Czerwonka, Anna Rymorz-Januszewska, Monika Walentynowicz i Joanna Kupisz.

Pełne wyniki 35. Biegu Słowiańskiego znajdziecie tutaj.

Z parku Słowiańskiego uczestnicy wybiegali na ul. Żwirową, mieli do pokonania trasę wzdłuż cmentarza do granic miasta i dalej ul. Lipową w Chwalęcicach. Wracali tą samą trasą.

Na placu cyrkowym odbywały się również biegi dla najmłodszych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.