21-letnia Sofia Ennauoi zajęła w biegu na 800 m w Dausze w Katarze dziesiąte miejsce. Jedna z największych nadziei polskiej lekkoatletyki od tego sezonu reprezentuje już MKL Szczecin, a nie Lubusz Słubice.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Ennaoui mieszka w Lipianach, studiuje w Szczecinie, tam też otrzymała stypendium na przygotowania olimpijskie i w nowych barwach spróbuje zdobyć przepustkę do Rio de Janeiro.

"Pierwsze śliwki robaczywki, lecimy dalej, bo sezon olimpijski dopiero się rozpoczyna" - napisała Sofia po swoim występie w Dausze. Bieg na 800 m wygrała Caster Semenya z RPA, uzyskała najlepszy wynik w tym roku. Pamiętamy wielkie emocje i kontrowersje wokół tej biegaczki, oskarżenia o podwójną płeć. W olimpijskim roku te tematy z pewnością znów głośno powrócą.

Zapowiedzi, że Ennaoui w silnej stawce już teraz złamie barierę dwóch minut nie sprawdziły się. 21-latka uzyskała czas 2.03,85 i zajęła ostatnie, dziesiąte miejsce.

Z polskich reprezentantów w zawodach Diamentowej Ligi znakomicie spisali się dyskobole. Wygrał Piotr Małachowski z wynikiem 68.03, a Robert Urbanek był czwarty - 65.13. Obaj wypełnili minima PZLA na igrzyska w Rio.

Kolejny mityngi Diamentowej Ligi odbędzie się 14 maja w Szanghaju.

WYNIKI BIEGU NA 800 M W DAUSZE:

1. Caster Semenya (RPA) 1.58,26

2. Habitam Alemu (Etiopia) 1.59,14

3. Eunice Jepkoech Sum (Kenia) 1.59,74

10. Sofia Ennaoui (Polska) 2.03,85

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej