Gorzowian w krajowych eliminacjach do mistrzostw Europy juniorów miało być dwóch, ale na wtorkowym treningu Kamil Nowacki zaliczył fatalny upadek i trafił do szpitala. - Niech zdrowieje jak najszybciej. Wierzę, że na pewno do nas wróci, a te zawody chciałbym zwyciężyć właśnie dla Kamila, choć łatwo nie będzie - mówił Rafał Karczmarz. Stalowiec stracił tylko punktów i faktycznie był najlepszy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Nowacki i Karczmarz trenowali razem, ścigali się podczas feralnej próby. - Kamil na pierwszym wirażu wyprzedzał po zewnętrznej i nie opanował motocykla, niestety uderzył w bandę w miejscu, gdzie nie ona nie jest już zabezpieczona dmuchanymi elementami - opowiadał Piotr Paluch, trener gorzowskiej młodzieży. - 16-latka czeka ostra walka o powrót do pełni formy, ale liczę, że pokona wszelkie przeciwności i chłopak wróci do nas, będzie się dalej ścigał.

Podczas eliminacji do kadry na mistrzostwa Europy juniorów też mieliśmy upadki, w 3. wyścigu na drugim łuku leżała cała czwórka. Zaczęło się od błędu Mateusza Rujnera z Grudziądza, a dalsze zdarzenia były jak domino. Wszyscy uczestnicy tego karambolu nie startowali dalej, ale szczęście w nieszczęściu, że nikomu nic poważnego się nie stało. - Nasz tor nie należy do najłatwiejszych, zawodnicy po prostu źle wjeżdżali w drugi wiraż - stwierdził Paluch. - W trakcie kolejnych startów było z tym już dużo lepiej, wnioski zostały wyciągnięte.

17-latek Karczmarz pokazał na domowym torze naprawdę spore możliwości. Mijał rywali także po przegranym starcie, robił to z głową. Na dziś to on jest kandydatem numerem jeden do występów w ekstraklasie w Stali w sezonie 2017, gdzie seniorami będą już Bartek Zmarzlik i Adrian Cyfer. Byle dalej się rozwijał, ścigał cało i zdrowo. W eliminacjach do IMEJ pojedzie czołowa piątka z Gorzowa, a szóstego nominuje GKSŻ.

WYNIKI TURNIEJU W GORZOWIE:

1. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów) 14 (3,3,3,3,2), 2. Bartosz Smektała (Unia Leszno) 14 (2,3,3,3,3), 3. Daniel Kaczmarek (Unia Leszno) 13 (1,3,3,3,3), 4. Krystian Rempała (Unia Tarnów) 12 (3,3,2,2,2), 5. Robert Chmiel (ROW Rybnik) 11 (2,2,2,3,2), 6. Dominik Kossakowski (Wybrzeże Gdańsk) 10 (3,2,2,2,1), 7. Oskar Bober (Orzeł Łódź) 8 (1,2,0,2,3), 8. Mateusz Burzyński (Falubaz Zielona Góra) 8 (2,1,1,1,3), 9. Damian Dróżdż (Sparta Wrocław) 8 (2,1,1,2,2), 10. Kamil Wieczorek (ROW Rybnik) 6 (1,2,1,1,1), 11. Arkadiusz Potoniec (Falubaz Zielona Góra) 5 (0,1,3,1,u), 12. Marcin Turowski (KSM Krosno) 4 (3,0,1,0,0), 13. Patryk Rolnicki (Unia Tarnów) 4 (w,u,2,1,1), 14. Dawid Wawrzyniak (Wybrzeże Gdańsk) 1 (0,1,0,d,-), 15. Norbert Krakowiak (KS Toruń) 0 (w,-,-,-,-), 16. Mateusz Rujner (GKM Grudziądz) 0 (w,-,-,-,-), 17. Dawid Krzyżanowski (KS Toruń) 0 (u/ns,-,-,-,-), 18. Sebastian Niedźwiedź (Falubaz Zielona Góra) 0 (u/ns,-,-,-,-).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej