Nietypowo, bo w czwartek już o godz. 15 będziemy oglądać drugi turniej Speedway Best Pairs 2016. Jest to możliwe, gdyż żużlowcy siedmiu firmowych teamów mają ścigać się w Landshut, a Niemcy 5 maja mają święto i dzień wolny od pracy. W akcji znów zobaczymy stalowców - Bartka Zmarzlika i Nielsa Kristiana Iversena.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Na początku kwietnia w Toruniu wygrał Monster Energy Team, czyli Greg Hancock i Chris Holder. W czwartek SBP wystartuje w Niemczech, a 4 czerwca zmagania zakończą się w Ostrowie Wielkopolskim. - W tym tygodniu ścigam się co drugi dzień, ale nie ma co narzekać, bo osobiście lubię, gdy się dużo dzieje, a gdy jeszcze jeździ się z przodu to większa z tego przyjemność. Z Niemiec ruszamy do Danii na turniej eliminacyjny do Grand Prix 2017, a w niedzielę liga w Polsce, mecz lidera ekstraklasy z Toruniem - mówił Bartek Zmarzlik, który akurat w środę miał wolne od żużla, ale pojawił się na stadionie im. Edwarda Jancarza, aby wspierać walczącego o kadrę na mistrzostwa Europy kolegę ze Stali Gorzów Rafała Karczmarza.

W Fogo Power, teamie Zmarzlika w Speedway Best Pairs, dojdzie do jedynej zmiany, w porównaniu ze zmaganiami w Toruniu. Kontuzjowanego Emila Sajfutdinowa zastąpi Piotr Pawlicki. - Zdecydowaliśmy, że w składzie naszego teamu pojawi się Piotr - mówił Tomasz Błaszak, prezes firmy Fogo. - Zarówno on, jak i Bartosz Zmarzlik, to dwóch znakomitych zawodników, swojego rodzaju symbole młodego, niezwykle zdolnego pokolenia polskich żużlowców. Duet ten może z powodzeniem wywalczyć miejsce na podium w niemieckich zawodach. Kibicując naszej ekipie trzyma się poniekąd kciuki za przyszłość rodzimego speedway'a.

Turniej na żywo będzie można zobaczyć w Eurosporcie 1.

LISTA STARTOWA TURNIEJU W LANDSHUT:

Fogo Power: 1. Bartosz Zmarzlik, 2. Piotr Pawlicki, 15. Tobiasz Musielak;

Monster Energy Team: 3. Greg Hancock, 4. Chris Holder, 16. Paweł Przedpełski;

Trans MF Pro Race Team: 5. Martin Smolinski, 6. Nicki Pedersen, 17. Renat Gafurow;

Nice Racing: 7. Antonio Lindback, 8. Grigorij Łaguta, 18. Artiom Laguta;

Eport2000.pl Team: 9. Piotr Protasiewicz, 10. Grzegorz Zengota, 19. Janusz Kołodziej;

City Team: 11. Kai Huckenbeck, 12. Tobias Kroner, 20. Tobias Busch;

Boll Team: 13. Patryk Dudek, 14. Niels Kristian Iversen, 21. Martin Vaculik.

Klasyfikacja przejściowa SBP 2016: 1. Monster Energy Team - 10 pkt, 2. Boll Team - 8 pkt, 3. Eport2000.pl Team - 6 pkt, 4. Trans MF Pro Race Team - 4 pkt, 5. Fogo Power - 3 pkt, 6. Nice Racing - 2 pkt, 7. City Team - 1 pkt.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej