Drżymy o zdrowie 16-latka ze Stali Gorzów Kamila Nowackiego, który fatalnie upadł na wtorkowym treningu naszych młodzieżowców. Żużlowiec został natychmiast przewieziony do szpitala. W środę o godz. 17 na ?Jancarzu? odbędzie się finał krajowych eliminacji do indywidualnych mistrzostw Europy juniorów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Jak wielu stalowców, Kamil trafił do Stali z miniżużla, gdzie pod skrzydłami trenerów Bogusława Nowaka i Mieczysława Woźniaka sięgał po wszelkie możliwe laury, został m.in. indywidualnym mistrzem Polski.

Obecny sezon w dorosłym żużlu zaczął naprawdę obiecująco. Pokazał się w sparingu Stali z Vetlandą, zaczął jeździć w pierwszej lidze w barwach Wandy Kraków, a z gorzowskimi juniorami miał pokazywać się w imprezach młodzieżowych, bo szukamy przecież dwójki, która w 2017 r. zastąpi Bartka Zmarzlika i Adriana Cyfera w ekstraklasie. Niestety plany sportowe na razie będzie musiał odłożyć w czasie.

Nowacki i Rafał Karczmarz trenowali dziś na "Jancarzu", bo w środę mieli walczyć o miejsce w kadrze na indywidualne mistrzostwa Europy juniorów. Kamil nie skończył zajęć, fatalnie upadł, uderzył w bandę w miejscu, gdzie nie ma dmuchanych band. Został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie lekarze zdecydowali, aby nie cierpiał, o wprowadzeniu go w stan śpiączki farmakologicznej. Stan 16-latka jest jednak stabilny i z każdym dniem powinien się poprawiać - takie informacje otrzymali ze szpitala opiekunowie zawodnika. Jeszcze raz poznajemy ciemną stronę żużla. Niestety wypadki są wpisane w ryzyko uprawiania tej dyscypliny. Oby było ich jak najmniej, a Kamil musi być kolejnym, który wyjdzie z tego bez szwanku. Zdrowia!

W środowym turnieju Stal będzie więc reprezentował Karczmarz, a w akcji zobaczymy też m.in. Bartka Smektałę i Daniela Kaczmarka z Unii Leszno czy Krystiana Rempałę i Patryka Rolnickiego z Unii Tarnów. Do kadry na indywidualne mistrzostwa Europy juniorów zakwalifikuje się czołowa piątka z Gorzowa, a szóstego nominuje GKSŻ.

RANKING STALOWCÓW 2016 PO 3. MECZU EKSTRAKLASY:

kolejno: ilość odjechanych wyścigów, ilość aktualnie zdobytych punktów z bonusami, w nawiasie ilość bonusów, aktualna średnia biegowa, aktualna średnia meczowa

ZALEGŁY MECZ 1. KOLEJKI:

piątek 6 maja:

godz. 19.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław

PROGRAM 5. KOLEJKI:

niedziela 8 maja:

godz. 17 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - Falubaz Zielona Góra

godz. 17 Fogo Unia Leszno - ROW Rybnik

godz. 19.30 nSport+ Stal Gorzów - Get Well Toruń

godz. 19.30 Unia Tarnów - Betard Sparta Wrocław

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej