Trzeba zapomnieć o dobrym starcie gorzowskich piłkarek na wiosnę, bo znów przegrywamy mecz za meczem, a strefa spadkowa niebezpiecznie się zbliża. Zapowiada się, że o losie TKKF Stilon zdecyduje dopiero ostatnia kolejka i spotkanie w Raszynie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Zespół z Raszyna ciągle zamyka tabelę grupy północnej pierwszej ligi, ma do nas 4 pkt straty, ale ostatnio zremisował w Poznaniu i w tej kolejce na swoim boisku z silną Praga Warszawa, która przecież przed tygodniem pobiła TKKF Stilon 4:1. Żyjemy nadzieją, że nie tylko gorzowianki, ale również Raszyn ma dalej w kalendarzu same trudne pojedynki i jest szansa, że ta ostatnia gra nie będzie już o niczym decydować. Tylko punkt straty do naszych piłkarek ma Victoria Sianów, choć ta ekipa ostatnio też wyłącznie wysoko przegrywa.

U siebie zespół TKKF Stilon również nie pokazał nic obiecującego, stracił z Unifreeze Górzno pięć bramek, a co ciekawe wszystkie gole dla gości zdobyła 18-latka Agata Bała. Na pocieszenie dodajmy, że młode piłkarki Stilonu wywalczyły awans do finałów mistrzostw Polski w kategorii U-19. Turniej o medale odbędzie się pod koniec czerwca w Sosnowcu.

W następny weekend gorzowianki pojadą do trzecich w tabeli rezerw Medyka Konin.

TKKF STILON GORZÓW - UNIFREEZE GÓRZNO 0:5 (0:2)

BRAMKI: Bała pięć (15., 19., 70., 86., 89.)

TKKF STILON: Rozmiarek - Czarnik, Czyżewska, Janiszewska, Górka Ż - Nowicka (75. min Bober), Szafrańska (69. min Kisiel), Pietroczuk Ż , Bułakowska, Radkiewicz - Kłosińska.

WYNIKI Z 14. KOLEJKI:

TKKF Stilon Gorzów - Unifreeze Górzno 0:5, Sportowa Czwórka Radom - UKS SMS Łódź 3:3, Victoria Sianów - Polonia Poznań 0:5, KS Raszyn - Praga Warszawa 3:3, Stomil Olsztyn - Medyk II Konin 0:1.

Zwycięzca awansuje do ekstraklasy, dwa ostatnie zespoły spadną do drugiej ligi.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej