Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Obrończynie tytułu Wisła Kraków i srebrne w 2015 roku koszykarki Artego Bydgoszcz ponownie zagrają o złoto w Tauron Basket Lidze Kobiet. Seria do trzech zwycięstw, w której przewagę boiska mają bydgoszczanki, bo wygrały fazę zasadniczą, rozpocznie się 30 kwietnia, a wszystkie mecze będzie można zobaczyć w TVP Sport. O brąz - do dwóch wygranych - powalczą Ślęza Wrocław i MKS Polkowice. Zespół KSSSE AZS PWSZ Gorzów już dawno zakończył sezon, znalazł się dopiero na dziesiątej pozycji, trzeciej od końca w TBLK.

O miejsce w TBLK w finale pierwszej ligi zagrają drużyny ŁKS SMS Łódź i Ostrovii Ostrów.

TERMINY FINAŁU TBLK:

Mecz 1: Artego Bydgoszcz - Wisła Can Pack Kraków, sobota, 30 kwietnia, godz. 18

Mecz 2: Artego Bydgoszcz - Wisła Can Pack Kraków, niedziela, 1 maja, godz. 18.15

Mecz 3: Wisła Can-Pack Kraków - Artego Bydgoszcz, środa, 4 maja, godz. 18

Ew. mecz 4: Wisła Can-Pack Kraków - Artego Bydgoszcz, czwartek, 5 maja, godz. 18

Ew. mecz 5: Artego Bydgoszcz - Wisła Can Pack Kraków, niedziela 8 maja, godz. 16.30

Gorzowskie juniorki w turnieju półfinałowym w Gdyni wygrały wszystkie mecze i awansowały dalej razem z gospodyniami.

Także z kompletem zwycięstw do finału MP U-18 przebiły się ekipy MKK Sokołów Podlaski, MUKS Bydgoszcz oraz Trójka Żyrardów. O medale zagrają również Wisła Kraków, Bryza Politechnika Gdańska i SMS Aleksandrów Łódzki. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 11-15 maja.

WYNIKI PÓŁFINAŁU MP U-18 W GDYNI:

Widzew Szkoła Gortata Łódź - MKS Zabrze 90:42, VBW GTK Gdynia - AZS PWSZ Gorzów 66:76, AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - MKS Zabrze 87:51, Widzew Szkoła Gortata Łódź - VBW GTK Gdynia 78:81, AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Widzew Szkoła Gortata Łódź 66:49, MKS Zabrze - VBW GTK Gdynia 40:78.

Młodziczki z Gorzowa walczyły w Sokołowie Podlaskim i tam również odniosły trzy zwycięstwa. W najbardziej zaciętym pojedynku pokonały gospodynie 55:54. Półfinały mistrzostw Polski w kategorii U-14 odbędą się w dniach 20-22 maja.

WYNIKI ĆWIERĆFINAŁU MP U-14 W SOKOŁOWIE PODLASKIM:

AZS PWSZ Gorzów - Basket Przemyśl 87:40, OSiR Sokołów Podlaski - Trops Kartuzy 78:55, Basket Przemyśl - Trops Kartuzy 35:82, OSiR Sokołów Podlaski - AZS PWSZ Gorzów 54:55, Trops Kartuzy - AZS PWSZ Gorzów 54:79, Basket Przemyśl - OSiR Sokołów Podlaski 22:76.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.