Pogoda tej wiosny bardzo często wygrywa z żużlowcami, ale pierwszy raz w problemy jest tak poważnie zamieszana Stal Gorzów, która dwa wcześniejsze mecze odjechała bez większych przeszkód. Niedzielnego spotkania nie będzie, w Tarnowie pada.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Stalowcy wygrali z Unią w Lesznie 48:42 i u siebie z GKM Grudziądz 56:34. To drugie spotkanie przekładaliśmy z piątku na niedzielę, ale ostatecznie je rozegraliśmy i było to naprawdę fajne widowisko. Dzięki temu gorzowianie liderują w PGE Ekstralidze. Na razie nowy termin meczu w Tarnowie nie jest znany. Kolejny w terminarzu stalowcy mają pojedynek ze Spartą Wrocław na torze w Poznaniu. Na dziś jednak prognozy pogody na 1 maja są fatalne - nad poznańskim stadionem w następny weekend cały czas ma padać deszcz. Kiedy aura wreszcie żużlowcom odpuści? Oby te przewidywania tym razem się nie sprawdziły.

Jutro będziemy mieli zatem inny mecz telewizyjny. O godz. 17 nSport+ pokaże spotkanie Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik, które powinno pojechać bez większych przeszkód, choć w Zielonej Górze też ma padać, ale niezbyt mocno.

PROGRAM 3. KOLEJKI:

piątek 22 kwietnia:

Fogo Unia Leszno - Get Well Toruń 50:40

niedziela 24 kwietnia:

Unia Tarnów - Stal Gorzów - odwołany

godz. 17 nSport+ Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik

godz. 19.30 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - Betard Sparta Wrocław

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 4. KOLEJKI:

niedziela 1 maja:

godz. 17 nSport+ Betard Sparta Wrocław - Stal Gorzów

godz. 17 Get Well Toruń - Unia Tarnów

godz. 19.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno

godz. 19.30 ROW Rybnik - MrGarden GKM Grudziądz

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej