Według norweskiej mapy pogody, którą sugerują się żużlowcy, ma mocno padać w nocy przed meczem i przez większość niedzieli. Do tego ma być zimno, ledwie 9 stopni. Jeśli niebiosa nie zlitują się nad Unią Tarnów i Stalą Gorzów i prognoza w najbliższych godzinach radykalnie nie zmieni się, pewnie pojedynek 3. kolejki PGE Ekstraligi zostanie odwołany jeszcze w sobotę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Ostateczna decyzja - odwołujemy czy czekamy - ma zapaść dziś wieczorem, ale patrząc na tarnowską mapę pogody wydaje się, że szanse na rozegranie tego spotkania są minimalne.

W tym czy innym terminie, trener Stali Gorzów Stanisław Chomski na pewno nie skorzysta z rezerwowego seniora, bo Tomasz Gapiński nie chciał już dłużej siedzieć bezczynnie i właśnie podpisał kontrakt z pierwszoligowym Orłem Łódź. W tygodniu poprzedzającym pojedynek z Unią Gapiński i Przemysław Pawlicki uzyskali awans do półfinałów indywidualnych mistrzostw Polski. Odpadł m.in. Adrian Cyfer.

- W Tarnowie kluczowe jest szybkie, trafne dopasowanie sprzętu do toru, który najpierw trzeba odpowiednio rozszyfrować, bo oszukał już niejednego zawodnika. Unia w domu zawsze jest groźna i odejście Martina Vaculika tak wiele nie zmieniło. Czeka nas trudne spotkanie, mam jednak, że dobrze skorzystamy z wcześniejszych doświadczeń i pokażemy swoje atuty - powiedział trener Chomski.

3. kolejka PGE Ekstraligi wystartowała w piątek, gdzie pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli mistrzowie Polski. Unia Leszno wygrała z Get Well Toruń 50:40. Wielkim błędem i nauczką dla całej ligi było wystawienie w ekipie gospodarzy nie w pełni sprawnego Petera Kildemanda. Duńczyk dwa razy upadał, przez nikogo nieatakowany, mdlał w parkingu. Żużel jest wystarczająco niebezpieczny, aby dodatkowo narażać innych zawodników na torze. W czasie drugiej kraksy w motocykl Kildemanda wpakował się junior z Torunia Igor Kopeć-Sobczyński, który mocno się poobijał.

UNIA TARNÓW - STAL GORZÓW

Niedziela 24 kwietnia, godz. 17, stadion przy ul. Zbylitowskiej w Tarnowie, transmisja w nSport+

STAL: 1. Niels Kristian Iversen, 2. Michael Jepsen Jensen, 3. Matej Zagar, 4. Przemysław Pawlicki, 5. Krzysztof Kasprzak, 6. Adrian Cyfer, 7. Bartosz Zmarzlik.

UNIA: 9. Leon Madsen, 10. Piotr Świderski, 11. Kenneth Bjerre, 12. Mikkel Michelsen, 13. Janusz Kołodziej, 14. Patryk Rolnicki, 15. Krystian Rempała.

PROGRAM 3. KOLEJKI:

piątek 22 kwietnia:

Fogo Unia Leszno - Get Well Toruń 50:40

niedziela 24 kwietnia:

godz. 17 nSport+ Unia Tarnów - Stal Gorzów

godz. 17 Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik

godz. 19.30 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - Betard Sparta Wrocław

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 4. KOLEJKI:

niedziela 1 maja:

godz. 17 nSport+ Betard Sparta Wrocław - Stal Gorzów

godz. 17 Get Well Toruń - Unia Tarnów

godz. 19.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno

godz. 19.30 ROW Rybnik - MrGarden GKM Grudziądz

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej