Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Bartek Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak i Przemek Pawlicki mieli gnać do Tarnowa w poniedziałek rano. Ostatecznie jednak nie było takiej potrzeby, bo na starcie tego sezonu z żużlowcami bardzo często wygrywa pogoda. Na razie plan jest taki, że trójka naszych żużlowców zostanie dłużej po zaplanowanym na niedzielę meczu ligowym z Unią - finał Złotego Kasku przeniesiono na poniedziałek 25 kwietnia. Inna sprawa, co wydarzy się w najbliższy weekend. Na dziś tarnowskie prognozy są niekorzystne, znów wieszczą deszcz.

W 2. kolejce PGE Ekstraligi Stal pewnie pokonała na swoim torze GKM Grudziądz 56:34, a Krzysztof Kasprzak oddał rywalom zaledwie punkt i potwierdził, że jego szybka, zdecydowana jazda na inaugurację w Lesznie nie była przypadkiem. Nie ma co dmuchać balonika i ogłaszać powrót "Krisa" z sezonu 2014, gdzie wywalczył wicemistrzostwo świata, ale widać, że 32-latek znalazł złoty środek na wyjście z kryzysu. - Dobrze przepracowana zima, na pewno pomaga też powrót do Anglii, szybkie wejście w sezon i dużo jazdy - wyliczał Kasprzak. - Motocykle też jadą, a to dodaje ci pewności siebie. Mecz z Grudziądzem wcale nie był łatwy, bo po deszczu tor zupełnie przestał być gorzowski. Goście najpierw uciekali nam nieco na startach, ale po naradach wewnątrz drużyny dokonaliśmy poprawek i spokojnie daliśmy sobie radę.

- Reakcje zawodników wcale mnie nie dziwiły, bo przecież przez kilka dni trenowali na innym torze - dodał trener Stali Stanisław Chomski. - Po opadach liczyło się jednak przede wszystkim, abyśmy te zawody pojechali. Takie doświadczenia dla zawodników, gimnastyka z dopasowaniem motocykli, przyda im się na resztę sezonu. Tym bardziej, że prawie wszyscy zdali ten egzamin. Na początku nieco zawiedli liderzy i wynik ciągnęli Bartek Zmarzlik z Adrianem Cyferem. Drugi, gdyby nie jego błąd i zero, też wjechałby do wyścigów nominowanych. Cały czas musimy pamiętać, że najważniejsze jest dobro zespołu, ale tu spotyka się siedem firm, które jak nie zdobywają punktów to nie zarabiają, taka jest wyjątkowa specyfika tego sportu. Dlatego wszystkie aspekty trzeba brać pod uwagę i nie wolno tak łatwo rezygnować w trakcie meczu z jednego czy drugiego zawodnika, bo jednym spotkaniem buduje się go na następne starcie. Mamy dwie wygrane, szok z poprzedniego sezonu już się na pewno nie powtórzy, ale nie ma też żadnego spoczywania na laurach, bo za chwilę czeka nas ciężki mecz w Tarnowie. Liczę, że na początku sezonu jako drużyna zbudowaliśmy się na tyle, aby wspólnymi siłami tam mocno powalczyć.

RANKING STALOWCÓW 2016 PO 2. MECZU:

kolejno: ilość odjechanych wyścigów, ilość aktualnie zdobytych punktów z bonusami, w nawiasie ilość bonusów, aktualna średnia biegowa, aktualna średnia meczowa

WYNIKI Z 2. KOLEJKI:

Stal Gorzów - MrGarden GKM Grudziądz 56:34, Unia Tarnów - Fogo Unia Leszno 48:42, Get Well Toruń - Falubaz Zielona Góra 51:39. Mecz Betard Sparta Wrocław - ROW Rybnik został przełożony na 19 czerwca.

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 3. KOLEJKI:

piątek 22 kwietnia:

godz. 19.30 nSport+ Fogo Unia Leszno - Get Well Toruń

niedziela 24 kwietnia:

godz. 17 nSport+ Unia Tarnów - Stal Gorzów

godz. 17 Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik

godz. 19.30 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - Betard Sparta Wrocław

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.