Na razie stilonowców tam nie ma, ale przed nami dziesięć kolejek, maksymalnie 30 pkt do zdobycia. Żyjemy nadzieją, że wszystko jeszcze może się zdarzyć i trzecia liga piłki nożnej dalej będzie grać w Gorzowie. Wiele wyjaśni się już po sobocie i starciu w Żmigrodzie. Sytuacja jest jasna: tam przegrać niebiesko-białym już nie wolno.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Gdyby w tej chwili obowiązywały ustalenia przedsezonowe, to właściwie po fatalnym starcie na wiosnę (1 pkt w pięciu meczach), nasze nadzieje na pozostanie Stilonu w zreformowanej trzeciej lidze już teraz byłyby równe zeru. Wtedy zakładaliśmy, że utrzyma się tylko czołowa szóstka, a siódmy szczęśliwiec trafi się wtedy, gdy mistrz dolnośląsko-lubuskich rozgrywek skutecznie powalczy o drugą ligę. W trakcie rundy jesiennej zaczęły się rozmowy o nieco mniejszym odsiewie. Ostateczną wersję postanowiliśmy sprawdzić u źródła. - Zostanie siedmiu, a po wygranym barażu przez zespół z naszej grupy utrzyma się też ósma ekipa - poinformował nas Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Wiara w ósmą lokatę to jak igranie z ogniem, a więc trzeba celować w szczęśliwą siódemkę. Dziś do tej pozycji mamy 6 pkt straty, a na plecach jeszcze dwóch chętnych do utrzymania - Zagłębie II Lubin i Formacja Port 2000 Mostki. To będzie więc niezwykle trudny, pełen emocji finisz, oby ze szczęśliwym zakończeniem dla gorzowskiego futbolu.

Gospodarze najbliższego pojedynku starcie ze Stilonem reklamują jasno: chcą nas już w sobotę pozbawić praktycznych szans na utrzymanie i sami mają zamiar umocnić się na ostatniej, bezpiecznej pozycji. Szykuje się więc nam starcie wagi ciężkiej...

- Niestety nie ma szans, aby do meczu z Piastem doszli do zdrowia Patryk Bil i Kordian Ziajka. Nie chcemy tam przegrać, dalej się poprawiać i zacząć poważnie gromadzić punkty. W tej drużynie nikt cały czas sobie nie wyobraża, aby Gorzowa zabrakło w trzeciej lidze - powiedział nowy trener stilonowców Adam Gołubowski, który na razie ma na koncie porażkę w lidze i wygraną w okręgowym Pucharze Polski. Pisaliśmy już, że wygląda na urodzonego optymistę. Obyśmy ze Żmigrodu też w końcu słyszeli same pozytywne wieści.

PROGRAM 25. KOLEJKI: Piast Żmigród - Stilon Gorzów (sobota, godz. 17), Lechia Dzierżoniów - KP Brzeg Dolny 3:0 (walkower), Piast Karnin - Foto Higiena Gać, Karkonosze Jelenia Góra - Formacja Port 2000 Mostki, Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Zagłębie II Lubin, Górnik Wałbrzych - Polonia Świdnica, Ilanka Rzepin - Budowlani Lubsko, Śląsk II Wrocław - Ślęza Wrocław, KS Polkowice - Miedź II Legnica

Zwycięzca zagra w barażach o II ligę. W III lidze utrzymają się zespoły z miejsc 2-7. Jeśli mistrz ligi awansuje wyżej, byt zachowa również drużyna z ósmego miejsca. Pozostali spadną do IV ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2015/16: Paweł Posmyk - 10 bramek, Michał Chyrek - 6, Kordian Ziajka - 6, Patryk Bil - 4, Łukasz Maliszewski - 4, Daniel Mrozek - 3, Damian Szałas - 2, Tomasz Szwiec - 2, Adam Gruszecki - 1, Rafał Świtaj - 1, Adrian Wieczorek - 1, Filip Wiśniewski - 1. Gole samobójcze - 2.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej