Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

- Jestem zadowolony, bo myślę, że nieźle to wyglądało. Wykorzystaliśmy słabości rywalek i odnieśliśmy przekonywujące zwycięstwo - mówił trener TKKF Stilon Roman Mielcarek.

Te słabości gości to choćby skład. Do Gorzowa przyjechało zaledwie jedenaście piłkarek z Sianowa. W pierwszej części ten zespół walczył nawet w dziewiątkę, gdy po urazogennych starciach zawodniczki Victorii były opatrywane przy linii bocznej.

Najlepsza na boisku była 25-latka Katarzyna Nowicka, aktualnie jedyna aktywna z tych, które regularnie grywały w Stilonie w ekstraklasie. Po jej rajdach prawą stroną gospodynie stwarzały najwięcej zagrożenia, aż w końcu jedno z dośrodkowań 17-letnia Paulina Kłosińska zamieniła na gola. Nasza napastniczka strzeliła jeszcze drugą bramkę i niestety pechowo zakończyła to spotkanie, bo po przerwie złamała nos.

TKKF Stilon za jednym zamachem wyprzedza w tabeli Sianów oraz Polonię Poznań. Na pierwszy rzut oka widzieliśmy, że trener Mielcarek zimą w tej młodej ekipie zaszczepił jakąś myśl. Porządek na boisku to zdecydowanie był nasz atut. I mimo wszystko niezbyt duża siła rażenia w przodzie, co może być problemem w starciach z wyżej notowanymi rywalkami. Już w najbliższą niedzielę w Łodzi sprawdzą nas liderki, pewnie zmierzający do ekstraklasy UKS SMS.

TKKF STILON GORZÓW - VICTORIA SIANÓW 3:0 (2:0)

BRAMKI: Kłosińska dwie (27., 37.), Radkiewicz (76.)

STILON: Rozmiarek (78. min Kluk) - Czarnik, Czyżewska, Janiszewska, Karaczyn Ż - Nowicka Ż , Bułakowska, Pietroczuk (70. min Radkiewicz), Gawryluk (85. min Bober), Mazur - Kłosińska (50. min Waszkiewicz).

WYNIKI Z 10. KOLEJKI:

TKKF Stilon Gorzów - Victoria Sianów 3:0, Sportowa Czwórka Radom - KS Raszyn 4:0, Stomil Olsztyn - UKS SMS Łódź 0:4, Medyk II Konin - Polonia Poznań 4:0, Unifreeze Górzno - Praga Warszawa 1:1.

Zwycięzca awansuje do ekstraklasy, dwa ostatnie zespoły spadną do drugiej ligi.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.