Do końca rozgrywek piłkarzy ręcznych w pomorskiej drugiej lidze zostały jeszcze trzy kolejki. Tylko i aż tyle pojedynków, w których Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów będzie bronić minimalnej, jednopunktowej przewagi nad Żukowem. Nerwy pewnie będą, ale stres koniecznie trzeba zamienić w koncentrację, bo na końcu czeka na kogoś - wierzymy, że na nas - piękna nagroda. Pierwszy krok robimy w sobotę, podejmujemy Cartusię Kartuzy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Najbliżsi rywale stalowców - mecz w sobotę o godz. 16 w hali przy Szarych Szeregów - w 23. kolejkach odnieśli dziesięć zwycięstw. Z wyjazdów do zespołów z czołowej szóstki pomorskiej drugiej ligi do tej pory wracali z niczym. W Żukowie przegrali różnicą 13 goli, z SMS II w Gdańsku - 28:38.

- W takich momentach przede wszystkim musimy poradzić sobie sami ze sobą - powiedział trener gorzowian Janusz Szopa. - Jest stawka to i musi być stres, ale trzeba go wykorzystać w pozytywny sposób. Zostały nam pojedynki z Kartuzami, niełatwy wyjazd do Bydgoszczy i jeszcze jedno wyzwanie, czyli na koniec ligi mecz u nas z trzecim w tabeli Szczypiorniakiem Olsztyn. Na finiszu pokażmy styl i formę godną lidera, a wtedy z pewnością nikt nam już nie dorówna. Zbyt pewna pewność siebie też może nas zgubić, ale jestem pewien, że takiego błędu nie popełnimy, bo po chwili zwątpienia znów dostaliśmy piękną szansę od losu. Za dwa tygodnie w naszej hali będzie święto? Nie myślę o tym, kroki są jeszcze trzy, teraz bądźcie z nami w czasie meczu z Cartusią. Niby blisko, a wciąż daleko do awansu. Przed nami jeszcze jedno, już ostatnie, ale składające się z trzech części wyzwanie w tym sezonie. Podnosimy rękawicę znów ze świadomością, że wszystko jest w naszych rękach. Wierzę, że tej szansy nie roztrwonimy. Musimy jednak być cierpliwi i na finał tej emocjonującej historii, którą piszemy razem z Żukowem, pewnie poczekamy do decydujących minut ostatniej kolejki.

PROGRAM 24. KOLEJKI: Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - Cartusia Kartuzy (sobota, godz. 16, hala przy ul. Szarych Szeregów), Borowiak Czersk - Szczypiorniak Olsztyn, SMS II Gdańsk - Gwardia Koszalin, Wybrzeże II Gdańsk - LKS Kęsowo, Henri Lloyd Brodnica - GKS Żukowo, Tytani Wejherowo - Energetyk Gryfino, AZS UKW Bydgoszcz - Sambor Tczew.

Pierwszy zespół bezpośrednio awansuje do I ligi, drugi zagra o awans w barażach.

POZOSTAŁE MECZE GORZOWA I ŻUKOWA DO KOŃCA SEZONU:

24. kolejka, 2 kwietnia: Stal - Cartusia Kartuzy, Henri Lloyd - GKS;

25. kolejka, 9 kwietnia: AZS UKW Bydgoszcz - Stal, GKS - Wybrzeże II Gdańsk;

26. kolejka, 16 kwietnia: Stal - Szczypiorniak Olsztyn, SMS II Gdańsk - GKS.

Najważniejsze puchary od "Misia" tym razem wyjechały w Polskę [ZDJĘCIA]

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej