Seniorski zespół koszykarek KSSSE AZS PWSZ Gorzów zajął w ekstraklasie najgorsze w historii, trzecie miejsce od końca i przedwcześnie zakończył sezon. W najbliższy weekend na ćwierćfinał MP zapraszają juniorki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Z dziesiątego miejsca w TBLK niestety nie gra się w play-off, a tam w pierwszej rundzie (do dwóch wygranych) ekipy z Polkowic, Krakowa, Wrocławia i Bydgoszczy mają już po jednym zwycięstwie.

Drużyna U-18 AZS PWSZ w ćwierćfinałowym turnieju zagra z rywalkami z Poznania, Białej Podlaskiej i Bydgoszczy. Do półfinału mistrzostw Polski awansują dwie najlepsze drużyny. Pozostałe ćwierćfinały MP juniorek będą rozgrywane w najbliższy weekend w Ostrowie, Nowym Sączu, Poznaniu, Krakowie i Aleksandrowie Łódzkim. Bezpośredni awans do turniejów półfinałowych uzyskali zwycięzcy stref - MKK Sokołów Podlaski, Sportowa Politechnika Gdańsk, Widzew Łódź oraz Tęcza Leszno.

PROGRAM GORZOWSKIEGO TURNIEJU:

piątek: godz. 14.45 MUKS WSG Bydgoszcz - MUKS Poznań; godz. 17 AZS PWSZ Gorzów - Orlik Biała Podlaska;

sobota: godz. 14.45 MUKS Poznań - Orlik Biała Podlaska; godz. 17 AZS PWSZ Gorzów- MUKS WSG Bydgoszcz;

niedziela: godz. 11.45 Orlik Biała Podlaska - MUKS WSG Bydgoszcz; godz. 14 AZS PWSZ Gorzów - MUKS Poznań.

Miało być złoto i to wygrane łatwo, a jest wielkie rozczarowanie

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej