Przed deszczem trzeba się odpowiednio ochronić i my to zrobiliśmy, dlatego sobotnie, pierwsze poważniejsze jazdy z Vetlandą na naszym stadionie powinny odbyć się bez żadnych przeszkód - powiedział trener Stali Stanisław Chomski, który przeciwko mistrzom Szwecji wystawia skład bez trzech seniorów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

"Puk" Iversen miał bardzo pracowity piątek, bo wystąpił w aż dwóch meczach Elite League. Duńczyk pokazał, że jest w wysokiej formie. Na torze Lakeside (jego Gwiazdy przegrały 36:56) uzbierał 14 pkt w czterech startach. Wygrał wyścig, gdzie jego punkty były liczone podwójnie, z przeciwników pokonał go tylko Kim Nilsson. W wieczornym rewanżu w King's Lynn wygrali gospodarze 51:39, a Iversen zapisał na swoim koncie 13 pkt w pięciu startach, w 13. i 15. wyścigu przegrał z Andreasem Jonssonem.

Krzysztof Kasprzak ścigał się w meczu Coventry - Leicester, w którym jego Pszczoły wygrały 49:41. "Kris" w czterech startach zdobył 10+1 pkt, pokonał go tylko Sebastian Ułamek. Rewanż w sobotę na torze Lwów.

Oprócz Iversena i Kasprzaka, w starciu stalowców z Vetlandą nie zobaczymy też Mateja Zagara. Rywale, którzy zdążyli już potrenować w Gorzowie, awizują m.in. Taia Woffindena i Tomasa H. Jonassona. W sobotę planowany jest nie tylko sparing, ale również od godz. 11 trening. Nad "Jancarzem" od rana ma być słonecznie i dlatego nie będzie żadnych kłopotów, aby przygotować tor do jazdy w czterech.

STAL GORZÓW - ELIT VETLANDA

Sobota - godz. 15, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Wejście za okazaniem karnetu lub programu za 15 zł.

STAL: 9. Przemysław Pawlicki, 10. Adrian Cyfer, 11. Michael Jepsen Jensen, 12. Tomasz Gapiński, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Kamil Nowacki.

VETLANDA: 1. Tai Woffinden, 2. Oliver Berntzon, 3. Tobiasz Musielak, 4. Ricky Kling, 5. Tomas H. Jonassson, 6. Jesper Sogaard, 7. Kenny Wennerstam.

PROGRAM 1. KOLEJKI PGE EKSTRALIGI:

piątek 8 kwietnia:

godz. 19.30 nSport+ Fogo Unia Leszno - Stal Gorzów

sobota 9 kwietnia:

godz. 15.30 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - Unia Tarnów

niedziela 10 kwietnia:

godz. 17 nSport+ ROW Rybnik - Get Well Toruń

godz. 19.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław

PROGRAM 2. KOLEJKI:

piątek 15 kwietnia:

godz. 19.30 nSport+ Stal Gorzów - MrGarden GKM Grudziądz

sobota 16 kwietnia:

godz. 19.30 nSport+ Unia Tarnów - Fogo Unia Leszno

niedziela 17 kwietnia:

godz. 17 nSport+ Betard Sparta Wrocław - ROW Rybnik

godz. 19.30 nSport+ Get Well Toruń - Falubaz Zielona Góra

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Jancarz, Świst, Zmarzlik... Ich połączył symboliczny plastron Stali [WIDEO, ZDJĘCIA]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej