W Tczewie gorzowscy piłkarze ręczni mieli momentami pod górkę, ale ostatecznie zgarnęli wygraną numer 22 w tym sezonie. I od tego weekendu bardzo wiele zawdzięczają drużynie z Wejherowa, która urwała punkt GKS Żukowo! Dzięki temu Kancelaria Andrysiak Stal znów jest samodzielnym liderem pomorskiej drugiej ligi i upragniony awans o klasę wyżej zależy wyłącznie od nas!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Tak sobie po cichu marzyliśmy, że cud zdarzy się w Wielką Środę, gdy Żukowo będzie odrabiać zaległości w Bydgoszczy. Od teraz więcej cudów już jednak nie potrzebujemy, bo punkt i to na boisku byłego już lidera wyrwali piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo. Jeszcze raz przekonaliśmy się, że derbowe starcia rządzą się swoimi prawami (obie miejscowości dzieli ledwie 40 km) i nikt nikomu nie będzie ułatwiał awansu. Dzięki takiemu podejściu, po pierwsze wygrał sport. Po drugie - gorzowianie muszą wyciągnąć też wnioski dla siebie, że w ostatnich trzech kolejkach, trzech decydujących krokach w drodze na zaplecze ekstraklasy, nikt się przed Stalą nie położy.

Kolejny mecz ligowy gorzowianie rozegrają po świętach. 2 kwietnia zmierzą się w swojej hali z zespołem z Kartuz.

SAMBOR TCZEW - KANCELARIA ANDRYSIAK STAL GORZÓW 22:25 (10:15)

STAL: Nowicki, Szot - Polak 6, Baraniak 5, M. Stupiński 5, Zając 5, Śramkiewicz 2, Kłak 1, Kminikowski 1, Stefanicki, Kubacki, Ławniczak.

WYNIKI Z 23. KOLEJKI:

Sambor Tczew - Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 22:25, Energetyk Gryfino - AZS UKW Bydgoszcz 37:24, GKS Żukowo - Tytani Wejherowo 28:28, LKS Kęsowo - Henri Lloyd Brodnica 24:37, Gwardia Koszalin - Wybrzeże II Gdańsk 31:20, Szczypiorniak Olsztyn - SMS II Gdańsk 31:33, Cartusia Kartuzy - Borowiak Czersk 32:19.

Pierwszy zespół bezpośrednio awansuje do I ligi, drugi zagra o awans w barażach.

POZOSTAŁE MECZE GORZOWA I ŻUKOWA DO KOŃCA SEZONU:

23 marca: zaległy pojedynek AZS UKW Bydgoszcz - GKS Żukowo

24. kolejka, 2 kwietnia: Stal - Cartusia Kartuzy, Henri Lloyd - GKS;

25. kolejka, 9 kwietnia: AZS UKW Bydgoszcz - Stal, GKS - Wybrzeże II Gdańsk;

26. kolejka, 16 kwietnia: Stal - Szczypiorniak Olsztyn, SMS II Gdańsk - GKS.

Najważniejsze puchary od "Misia" tym razem wyjechały w Polskę [ZDJĘCIA]

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej