Lista startowa jest już dawno, a właśnie poznaliśmy ostateczną godzinę rozpoczęcia pierwszego wyścigu wracającego do łask Memoriału Edwarda Jancarza. Teraz pozostaje spoglądać w niebo i liczyć, że pogoda będzie łaskawa. Zobaczymy 3 kwietnia świetne ściganie w Gorzowie, czy jeszcze nie? Jest szansa, że już w piątek stalowcy pierwszy raz potrenują na "Jancarzu".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

- Wstępnie umawiamy się na godzinę 15, ale to się jeszcze może zmienić, bo prowadzone są rozmowy z telewizją - mówił prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora, gdy ogłaszał, że w powracającym na gorzowski stadion Memoriale Edwarda Jancarza wystartuje Bartek Zmarzlik. Dziś już wiemy, że memoriałowe ściganie chce pokazać nSport+, dlatego zawody w niedzielę 3 kwietnia ostatecznie mają ruszyć o godz. 18.30.

- Za oknem słońce, ale nie przyzwyczajajcie się, że ciepło już będzie na stałe - takie komunikaty cały czas słyszymy od meteorologów. Kilka ładniejszych dni pomoże jednak stalowcom wyjechać na tor. Pierwszy trening na "Jancarzu" powinien ruszyć w piątek o godz. 14. Warunki może nie będą idealne (jak zwykle większy kłopot jest z zacienionym pierwszym wirażem), ale będzie można pokonać pierwsze okrążenia. - A dalej tor będzie otwarty nawet każdego dnia, jeśli tylko będzie pogoda i tego będą potrzebowali nasi zawodnicy - mówił gorzowski trener Stanisław Chomski. - Oczywiście wołałbym wiedzieć na czym stoimy i być pewnym, że sparing z Vetlandą w Wielką Sobotę, a także Memoriał Edwarda Jancarza dojdą do skutku w planowanych terminach. Na szczęście zawodnicy nie stoją w miejscu, jeździli na Wyspach, w Niemczech i ostatnio w Pile. Trzeba dalej spoglądać w niebo, śledzić prognozy i być optymistą. Niech już te słoneczne dni, przymrozki i opady odgonią na dobre.

Nasz szkoleniowiec jest w stałym kontakcie z Krzysztofem Kasprzakiem, który po wypadku ostatecznie odpuścił w środę pierwszy mecz o Elite Shield w Poole. "Kris" ma jednak pojechać w rewanżu w piątek na domowym torze Pszczół z Coventry, gdzie żużlowiec Stali znalazł zatrudnienie na rozpoczynający się sezon żużlowy.

OBSADA 13. MEMORIAŁU EDWARDA JANCARZA:

Niels Kristian Iversen (Stal Gorzów)

Matej Zagar (Stal)

Bartosz Zmarzlik (Stal)

Krzysztof Kasprzak (Stal)

Przemysław Pawlicki (Stal)

Michael Jepsen Jensen (Stal)

Adrian Cyfer (Stal)

Tomasz Gapiński (Stal)

Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno)

Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)

Martin Vaculik (KS Get Well Toruń)

Peter Kildemand (Fogo Unia)

Antonio Lindback (MrGarden GKM Grudziądz)

Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra)

Piotr Pawlicki (Fogo Unia)

Paweł Przedpełski (KS Get Well)

Narodziny żużlowej gwiazdy. "Chcę napisać w Stali swoją, głośną historię"

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej