Krzysztof Kasprzak po wypadku w swoim pierwszym starcie na Wyspach korzystał z pomocy lekarzy, ale na szczęście nie czeka go żadna dłuższa przerwa, obojczyk jest cały, a żużlowiec Stali Gorzów już w środę chce wrócić na tor. Na razie świetną formę u progu sezonu prezentuje inny stalowiec Niels Kristian Iversen.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Iversen po udanych jazdach w sobotę w Niemczech, wygrał w Peterborough jubileuszowy turniej swojego rodaka Ulricha Oestergaarda. Duńczyk ze Stali Gorzów w pięciu wyścigach nie znalazł pogromcy. Drugie miejsce zajął Hans Andersen, a trzecie Krzysztof Buczkowski.

1. Niels Kristian Iversen (Dania) 15 (3,3,3,3,3)

2. Hans Andersen (Dania) 13 (2,3,2,3,3)

3. Krzysztof Buczkowski (Polska) 12 (1,2,3,3,3)

4. Kenneth Bjerre (Dania) 10 (3,3,3,0,1)

5. Michael Palm Toft (Dania) 10 (1,2,2,2,3)

6. Rory Schlein (Australia) 9 (3,2,0,2,2)

Kasprzak u specjalistów i zaraz na torze

Od razu wypadek, stracony start sezonu? Na szczęście nic z tych rzeczy, bo obojczyk Krzysztofa Kasprzaka jest cały. "Kris" skorzystał z pomocy słynnej kliniki Briana Simpsona i nie ma zamiaru robić dłuższej przerwy. W środę i w piątek, w barwach swojej angielskiej drużyny Coventry Bees, ma wystartować w dwóch meczach Elite Shield, najpierw w Poole, z aktualnymi mistrzami Wielkiej Brytanii, a w piątek na domowym torze Pszczół. - Cieszę się, że poprzedni sezon już się skończył i o nim szybko zapomniałem, bo był dla mnie bardzo zły - mówił Kasprzak w ostatni piątek, podczas prezentacji zespołu Coventry na sezon 2016. - Zimą ciężko pracowałem, sporo zmieniłem, aby znów być tak groźnym jak w 2014 roku, gdzie sięgałem po medal mistrzostw świata. Został ze mną tuner Peter Johns, wiele rozmawialiśmy i na pewno to będzie dalej owocna współpraca. Wracam na Wyspy, chcę dużo startować i wierzę, że wygrane dla Bees pomogą mi odzyskać dużą formę. Występy w ligach są dla mnie najważniejsze, a także awans o czołowe miejsce w Grand Prix Challenge w Vetlandzie.

Nie udało się w weekend, ale jest duża szansa, że niektórzy stalowcy potrenują dziś w Pile, być może w kolejnych dniach rozegramy tam trening punktowany.

Pechowy pierwszy start. Kasprzak z toru do szpitala

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej