Tegoroczny Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej "Miś" zostanie rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych - 2001 i 2003. Pierwsze mecze już w piątek po południu w hali w Deszcznie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Turniejem organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy "Miś" gorzowianie wspominają trenera piłki ręcznej Ryszarda Straszyńskiego. - Nie jest łatwo, ale staramy się, aby ta młodzieżowa impreza u nas w marcu to była już taka tradycja, w tym roku gramy po raz szósty - mówił Paweł Cichoń, jeden z organizatorów.

W starszej kategorii 15-latków zobaczymy osiem zespołów - po dwie ekipy Kusego Szczecin i UKS Miś, a także Nielbę Wągrowiec, Spartakus Zielona Góra, Spartakus Buk i Gwardię Koszalin. - Rywale z Kusego i Nielby powinni wystąpić w rolach głównych, spróbujemy z nimi powalczyć i dobrze obronić honor gospodarza - mówił Cichoń.

Nasz trener ma pod swoją opieką zespół Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej. - Taki ośrodek powstał przy Gimnazjum nr 9 w Gorzowie - opowiadał Cichoń. - Jesteśmy częścią ogólnopolskiego projektu poszukiwania talentów do szczypiorniaka. W naszym turnieju zagrają chłopcy o rok starsi, ale wystąpią w kategorii 2003. Będą tam odbierać punkty, nie zaliczymy ich jednak w klasyfikacji końcowej, przyznając poszczególne miejsca. OSPR zmierzy się z Olimpią Banie, Orlikiem Świebodzin i Misiem. Wszystkie drużyny zagrają ze sobą po dwa razy. W starszej kategorii, po rozegraniu spotkań grupowych, będziemy mieli niedzielne boje o poszczególne miejsca.

W piątek w godz. 15-19.30 turniejowe pojedynki można oglądać w hali w podgorzowskim Deszcznie, a w sobotę w godz. 8-17 oraz w niedzielę w godz. 8.30-15 w hali przy ul. Szarych Szeregów.

W sobotę o godz. 18 uczestnicy imprezy zobaczą mecz seniorów w pomorskiej drugiej lidze. Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów będzie zdecydowanym faworytem w pojedynku z przedostatnim w tabeli Borowiakiem Czersk.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej