Dzięki temu zespół KSSSE AZS PWSZ Gorzów do końca tego ligowego pojedynku dotrzymywał kroku MKS Polkowice, ostatecznie poległ 62:67. Przed akademiczkami jeszcze dwie gry wyjazdowe, a potem dodatkowe mecze z przeciwniczkami z samego dołu tabeli, gdzie i my się znajdujemy z ledwie pięcioma zwycięstwami na koncie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

MKS Polkowice jest cały czas w czołówce Tauron Basket Ligi Kobiet, kto wie, czy w play-off nie powalczy o jeden z medali. Widać jednak, że ten zespół sporo stracił na odejściu w styczniu do Turcji doświadczonej "jedynki" Serbki Miljany Bojović. Za nią pojawiły się już dwie koszykarki - młoda Hiszpanka Yurena Diaz oraz ostatnio Amerykanka Corin Adams, ale to nie ta sama klasa. Z MUKS Poznań do MKS przeszła także Agnieszka Skobel, jej rolą nie jest jednak rozegranie piłki. - Graliśmy zbyt indywidualnie, Gorzów ma 15 asyst, my tylko 8, to mówi samo za siebie - wyliczał po dzisiejszym meczu trener gości Wadim Czeczuro. - Szybkie przeniesienie piłki z pola obrony na pole ataku też nam nie funkcjonowało tak jak trzeba.

MKS nie błyszczał, a gorzowianki, choć w tym spotkaniu wygrywały tylko przez 86 sekund, do ostatnich akcji miały szansę na korzystny wynik i niespodziankę. Ostatecznie jednak zwycięstwo powędrowało na konto faworytek. W fazie zasadniczej akademiczki zagrają jeszcze we Wrocławiu i Toruniu. Ciekawe, czy w TBLK będziemy na koniec oglądać serie cudów, bo słychać, że w pierwszej rundzie play-off nikt nie chce wpaść na torunianki, które zagrają dalej z siódmej pozycji.

KSSSE AZS PWSZ GORZÓW - MKS POLKOWICE 62:67

KWARTY: 13:18, 17:19, 15:17, 17:13.

KSSSE AZS PWSZ: Brown 18 (3x3), Cain 16, Dźwigalska 6 (1), B. Jaworska 6, Goodrich 5 oraz Szajtauer 9, Czarnodolska 2, Stelmach, Naczk.

MKS: Adams 15 (1x3), Greene 13, Skobel 11 (2), Stankiewicz 7, Michael 5 oraz Gala 7 (1), Nowacka 5 (1), Schmidt 2, Żukowska 2, Diaz.

WYNIKI ZALEGŁYCH SPOTKAŃ:

KSSSE AZS PWSZ Gorzów - MKS Polkowice 62:67, Basket 90 Gdynia - JAS FBG Zagłębie Sosnowiec 71:62, Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 84:49, JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - JAS FBG Zagłębie Sosnowiec 57:65. Ostatni zaległy mecz w TBLK MUKS - MKK Siedlce odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Osiem czołowych drużyn po fazie zasadniczej zagra w play-off o mistrzostwo Polski. Pozostałe zespoły będą walczyć o utrzymanie.

Pozostałe mecze KSSSE AZS PWSZ w fazie zasadniczej:

21. kolejka, wtorek 15 marca, godz. 19: wyjazd do Ślęzy Wrocław;

22. kolejka, sobota 19 marca, 17: wyjazd do Energi Toruń.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej