Najważniejsze jest, że znów mogliśmy wyjść lodowisko i fajnej atmosferze sprawdzić się w rywalizacji z drużynami z innych miast. Zwycięzcom chwała, ale tak naprawdę nasz coroczny udział w tej imprezie jest wielką wygraną wszystkich ludzi zakręconych na punkcie łyżew i hokeja - mówili uczestnicy 12. Pucharu Ziemi Lubuskiej im. Edmunda Wadzyńskiego, których odwiedziliśmy w piątkowy wieczór.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Ligowego hokeja prędko, a może już nigdy, nie doczekamy się, bo decydujący o budowie nowego, gorzowskiego lodowiska przy Słowiance parę lat temu wybrali obiekt niewymiarowy, właśnie po to, aby nikt przypadkiem nie pomyślał o poważnej reaktywacji tej dyscypliny...

W hokeja jednak w Gorzowie grają, a zapaleńcy z TKKF Stilon spotykają się raz w tygodniu, biorą udział w turniejach dla amatorów czy oldbojów. W 12. imprezie poświęconej Edmundowi Wadzyńskiemu wygrali jedno spotkanie i ostatecznie zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu, zwyciężyli zdecydowanie najlepsi wrocławianie.

WYNIKI TURNIEJU:

Sparta Szczecin - Staropolska Bydgoszcz 5:3, TKKF Stilon Gorzów - Sparta Szczecin 6:5, Staropolska - WTH 1:6, TKKF Stilon - WTH 1:4, WTH - Sparta 14:1, TKKF Stilon - Staropolska 1:2.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej