Agnieszka Skobel wzmocniła MKS Polkowice, a Agnieszka Kaczmarczyk przeszła do Ślęzy Wrocław. W ten sposób zamykający tabelę TBLK MUKS Poznań został na resztę sezonu z samą młodzieżą i to jest jedna z nielicznych dobrych wiadomości w obecnych rozgrywkach dla spisującego się niewiele lepiej KSSSE AZS PWSZ Gorzów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Na samym dnie Tauron Basket Ligi Kobiet mamy dwie ekipy z trzema zwycięstwami - poznański MUKS i MKK Siedlce, z którym gorzowskie akademiczki doznały w ostatni weekend dotkliwej porażki 59:80. To te dwie drużyny już w trakcie rozgrywek zostały poważnie osłabione kadrowo. Dalej mamy KSSSE AZS PWSZ z ledwie czterema wygrywanymi i beniaminka z Sosnowca z pięcioma (Zagłębie w trwającej już 20. kolejce pokonało MKK 63:56). To najpewniej będzie skład grupy słabeuszy, walczących w obecnych rozgrywkach jedynie o utrzymanie.

W sobotę o godz. 18 gorzowskie akademiczki zagrają u siebie z Widzewem Łódź (bilans 6-13), a w środę 9 marca o tej samej porze podejmą MKS Polkowice (14-4), gdzie właśnie przeszła z MUKS Agnieszka Skobel. Poznań zdecydował, że w obliczu obecnej sytuacji organizacyjnej, dogrywa sezon wyłącznie młodymi wychowankami. Skobel tuż przed końcem okna transferowego - zostanie zamknięte 9 marca - wybrała walkę o medal z polkowiczankami i za kilka dni zagra w naszej hali przeciwko Gorzowowi.

Agnieszka Kaczmarczyk - rówieśniczka Skobel z rocznika 1989 - w ostatniej chwili zamieniła Poznań na Wrocław i przeciwko KSSSE AZS PWSZ kolejny raz w tym sezonie, w innych barwach, zagra 15 marca. - Ślęza [14-4] jest zespołem z czołówki ekstraklasy. To był kluczowy aspekt, którym kierowałam się przy wyborze klubu. We Wrocławiu jest fajny zespół, z ambicjami. Mam nadzieję, że będziemy walczyć o najwyższe cele - powiedziała reprezentantka Polski.

PROGRAM 20. KOLEJKI:

środa 2 marca: JAS FBG Zagłębie Sosnowiec - MKK Siedlce 63:56;

piątek 4 marca: Basket 90 Gdynia - MKS Polkowice, JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - Ślęza Wrocław, Wisła Can Pack Kraków - Energa Toruń, Artego Bydgoszcz - Pszczółka AZS UMCS Lublin;

sobota 5 marca, godz. 18: KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Widzew Łódź.

Osiem czołowych drużyn po fazie zasadniczej zagra w play-off o mistrzostwo Polski. Pozostałe zespoły będą walczyć o utrzymanie.

Pozostałe mecze KSSSE AZS PWSZ w fazie zasadniczej:

20. kolejka, sobota 5 marca, godz. 18: w domu z Widzewem Łódź;

18. kolejka, środa 9 marca, godz. 18: w domu z MKS Polkowice;

21. kolejka, wtorek 15 marca, godz. 19: wyjazd do Ślęzy Wrocław;

22. kolejka, sobota 19 marca, 18: wyjazd do Energi Toruń.

Miało być złoto i to wygrane łatwo, a jest wielkie rozczarowanie

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej