Po raz 12. odbędzie się na lodowisku gorzowskiej Słowianki hokejowy Puchar Ziemi Lubuskiej im. Edmunda Wadzyńskiego. W dwudniowej imprezie zagrają cztery zespoły, także ekipa TKKF Stilon, która już w piątek wieczorem zaprasza na dwa mecze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Były zawodnik Legii Warszawa Edmund Wadzyński był jednym z tych, którzy pod koniec lat 50-tych budowali hokej na lodzie w Gorzowie. Starsi kibice tej dyscypliny pamiętają jeszcze mecze Stilonu na Lodostilu przy ul. Pomorskiej. Sekcja jednak nie przetrwała, a od ostatnich pojedynków o punkty minęło już ponad 30 lat.

Dziś w naszym mieście, całkiem umrzeć zimowej dyscyplinie nie dają miłośnicy - amatorzy. W ten weekend na lodowisku gorzowskiej Słowianki będzie można zobaczyć sześć meczów z udziałem drużyn z Bydgoszczy, Szczecina, Wrocławia i TKKF Stilon.

PROGRAM GIER:

piątek 4 marca

godz. 18: Sparta Szczecin - Staropolska Bydgoszcz

godz. 19 TKKF Stilon Gorzów - Sparta Szczecin

godz. 19.40 - otwarcie turnieju

godz. 20 Staropolska Bydgoszcz - WTH Wrocław

godz. 21 TKK Stilon Gorzów - WTH Wrocław

sobota 5 marca

godz. 11.30 WTH Wrocław - Sparta Szczecin

godz. 12:45 TKKF Stilon Gorzów - Staropolska Bydgoszcz

godz. 13:45 - wręczenie pucharów i nagród

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej