Bartek Zmarzlik wystartuje w ekipie Fogo Power, a Niels Kristian Iversen w Team Boll - 2 kwietnia w Toruniu zobaczymy pierwszy turniej Speedway Best Pairs 2016 w nowej formule.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

W poprzednich latach w Speedway Best Pairs oglądaliśmy duety narodowe, ale w momencie, gdy prawa do organizacji żużlowych mistrzostw świata par przejęła firma BSI i ma zamiar wznowić tę rywalizację w 2017 roku, projekt SBP potrzebował nowej formuły. - Zastąpienie par narodowych ekipami firmowymi sprawia, że zacięte pojedynki do ostatnich metrów oglądać będzie można w niemal każdym wyścigu. Trudno będzie wskazać wyraźnego faworyta. Udało nam się pozyskać siedmiu sponsorów, którzy wystawią swoje najlepsze teamy. Wydaje nam się, że zagwarantuje to jeszcze wyższy poziom - mówił Jan Konikiewicz z One Sport, ogranizatora cyklu.

Bartek Zmarzlik ze Stali Gorzów pojedzie razem z Emilem Sajfutdinowem i Tobiaszem Musielakiem, "Puk" Iversen z Martinem Vaculikiem i Patrykiem Dudkiem.

Nie zmieniają się natomiast zasady, tabela biegowa, ani punktacja w zawodach. Siedem drużyn wystartuje w 21 biegach fazy zasadniczej, biegu barażowym oraz wyścigu finałowym wyłaniającym zwycięzcę danej rundy SBP. W przypadku biegu remisowego wygrana w bezpośrednim starciu przypadnie zdobywcom drugiej i trzeciej pozycji. Zwycięzcą SBP zostanie para, która w trzech turniejach uzyska największą ilość punktów do klasyfikacji generalnej. Przyznawane będą one na podstawie wyników każdego z turniejów (według kolejności zajętych miejsc: 10, 8, 6, 4, 3, 2, 1 pkt).

Zyska także oprawa zawodów. Wspomniana nowa forma, wcześniej w tym sporcie niespotykana, budzi skojarzenia z teamami znanymi z Formuły 1 czy też wyścigów Moto GP. Zauważą to zarówno kibice zgromadzeni na stadionie, jak w fani śledzący zawody podczas transmisji telewizyjnej w stacji Eurosport.

2 kwietnia siedem duetów będzie się ścigać w Toruniu, 5 maja w Landshut w Niemczech, a 4 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim.

TEAMY SPEEDWAY BEST PAIRS:

Monster Energy (Greg Hancock, Paweł Przedpełski, Chris Holder)

Team Boll (Martin Vaculik, Niels Kristian Iversen, Patryk Dudek)

Fogo Power (Emil Sajfutdinow, Bartosz Zmarzlik, Tobiasz Musielak)

Nice Racing (Artiom Łaguta, Antonio Lindback, Grigorij Laguta)

eport2000 Team (Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Grzegorz Zengota)

Trans MF Pro Race Team (Nicki Pedersen, Martin Smolinski)

City Team (Kai Huckenbeck,Tobias Kroner, Tobias Busch)

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej