Za 44 dni mistrz Polski Unia Leszno i żużlowcy Stali Gorzów rozpoczną sezon PGE Ekstraligi 2016. Mecz otwarcia rozpocznie się w piątek 8 kwietnia o godz. 19.30.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Żużlowa ekstraklasa właśnie podała szczegółową rozpiskę dwóch pierwszych kolejek ligowych, które w całości - jeśli tylko dopisze pogoda - będzie można obejrzeć w nSport+. Zgodnie z zapowiedziami, żużlowcy pojadą od piątku do niedzieli. Stalowcom na początek wypadły dwa pojedynki w piątki, oba o godz. 19.30. 8 kwietnia gorzowianie zmierzą się w Lesznie z mistrzami Polski, a tydzień później podejmą GKM Grudziądz.

Na start ligi poczekamy jeszcze ponad miesiąc, a teraz nasza drużyna szykuje się na tradycyjny obóz w Karpaczu, na który ruszymy w najbliższy poniedziałek. Do pierwszych jazd szykujemy się na początku marca w Niemczech i w Pile. Niels Kristian Iversen, Matej Zagar i Krzysztof Kasprzak mają też zaplanowane starty w Wielkiej Brytanii...

PROGRAM 1. KOLEJKI:

piątek 8 kwietnia:

godz. 19.30 nSport+ Fogo Unia Leszno - Stal Gorzów

sobota 9 kwietnia:

godz. 15.30 nSport+ GKM Grudziądz - Unia Tarnów

niedziela 10 kwietnia:

godz. 17 nSport+ ROW Rybnik - KS Get Well Toruń

godz. 19.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław

PROGRAM 2. KOLEJKI:

piątek 15 kwietnia:

godz. 19.30 nSport+ Stal Gorzów - GKM Grudziądz

sobota 16 kwietnia:

godz. 19.30 nSport+ Unia Tarnów - Fogo Unia Leszno

niedziela 17 kwietnia:

godz. 17 nSport+ Betard Sparta Wrocław - ROW Rybnik

godz. 19.30 nSport+ KS Get Well Toruń - Falubaz Zielona Góra

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej