Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Poprzedni sparing przytrafił się stilonowcom w ewidentnym dołku fizycznym i dlatego gospodarze zdominowali nas właściwie pod każdym względem. Środowe spotkanie z trzecioligowym Wolinem w Barlinku storpedowały opady śniegu, ale ta dodatkowa przerwa przydała się naszej drużynie. W nadmorskim Niechorzu - tam Kotwica Kołobrzeg jest na obozie - gorzowianie wyglądali zupełnie inaczej, tym razem zagrali na remis, choć po naszej stronie z różnych powodów zabrakło kilku kluczowych graczy, m.in. Pawła Posmyka i Filipa Wiśniewskiego. - W drugiej połówce już było dokładnie tak jakbym sobie tego życzył - powiedział trener Borowy dla oficjalnego serwisu internetowego Stilonu Gorzów. - Jest luty, do ligi pozostało niewiele i trzeba ciężko pracować. Stargard dopadł nas akurat w takim kryzysie fizycznym. Mieliśmy ciężki okres, mamy go już za sobą, teraz chodzi o to, aby łapać jakość gry i świeżość. W dzisiejszym meczu już zupełnie inaczej wyglądaliśmy pod względem fizycznym jak i jakości gry i jest to dobry zalążek na przyszłość.

W najbliższą środę stilonowcy zagrają z trzecioligową Drawą Drawsko Pomorskie. Zbliża się już również pierwszy mecz o stawkę w 2016 roku. Pojedynek 1/8 okręgowego Pucharu Polski został przeniesiony na sobotę 5 marca na godz. 14. Stilon zagra z Wartą Gorzów na stadionie przy ul. Mickiewicza.

KOTWICA KOŁOBRZEG - STILON GORZÓW 1:1 (1:0)

BRAMKI: Zieliński (24.) - Maliszewski (57.)

STILON: Wolarek - Gołdyn, Bil (72. min Krzyżanowski), Mazalon (46. min Świtaj), Zawistowski - Szałas (67. min Ogrodowski), Somrani, Kaczmarczyk, Maliszewski (83. min Sadłowski) - Poltavets (46. min Mrozek), Nowak (54. min Chyrek).

Szansa na rozwój? To bardziej wygląda na przyklepanie sportowej biedy

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.