Gorzowscy żużlowcy chcieliby wyjechać na tor 7 marca, a pierwsze próby mają być podjęte w Niemczech. Stal ma już także zaplanowane sparingi z Polonią Piła, ROW Rybnik, a także mistrzem Szwecji - Vetlandą.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

W niemieckim Wittstocku gorzowianie chcieliby pojeździć w dniach 7-8 marca, a potem pojadą do Piły. - Mamy możliwość rozpoczęcia treningów na tamtym torze - mówił trener Stanisław Chomski dla oficjalnej strony internetowej naszego klubu żużlowego. - W Pile można wsiąść na motor wcześniej, bo tor nie jest położony blisko wody, jak tor gorzowski, gdzie tereny są mocno nasączone wodą gruntową przez Wartę. Planujemy pojechać tam około 9-10 marca. Kilkudniowe zgrupowanie chcielibyśmy zakończyć punktowanym treningiem z pierwszoligową Polonią.

Z Elit Vetlandą, która ma się na naszym stadionie sprawdzić w mocnym składzie, mamy pojechać w Wielką Sobotę 26 marca. Stalowcy chcą także odjechać dwumecz z beniaminkiem PGE Ekstraligi z Rybnika. Pierwszy mecz miałby się odbyć na wyjeździe 5 kwietnia, a drugi osiem dni później w Gorzowie, już po inauguracji sezonu ligowego w Lesznie.

Wybrali logo memoriału

Stal konkurs na logo Memoriału Edwarda Jancarza ogłosiła w styczniu. Do klubu wpłynęło 30 projektów. 13. turniej odbędzie się w niedzielę 3 kwietnia.

Komisja klubowa wybrała pracę Jarosława Leśniewskiego z Międzyrzecza, za którą kibic Stali otrzyma tysiąc złotych. Logo ma być wykorzystywane przy każdym kolejnym memoriale i ma być ponadczasowe - zmieniać się będzie jedynie liczba symbolizująca edycję imprezy.

Wraca memoriał naszej legendy. Świst ma plastron dla Zmarzlika

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej