Liczyłem, że jeszcze coś uda nam się z Wybrzeżem doszlifować, ale młodzi rywale przyjechali w niepełnym składzie. Chcemy za chwilę udowodnić, że stać nas na zwycięstwo w tej lidze, pójdziemy wyżej i w ten sposób naszym kibicom będziemy dostarczać samych fajnych widowisk - powiedział trener Janusz Szopa. Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów pokonała rezerwy z Gdańska 45:20.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Goście na mecz 18. kolejki przyjechali tylko w szóstkę, przez całe spotkanie grali jednego mniej w polu. Wystawili dwóch 19-latków i czterech 18-latków. Niestety kolejny razy rywale potraktowali wyjazd do Gorzowa zupełnie niepoważnie, fundując nam parodię sportowej rywalizacji. - Dostaliśmy jeszcze jeden dowód, że trzeba uciekać wyżej, do tego jednak wciąż daleka droga, te kilka fajnych dla oka akcji to za mało, bo przede wszystkim czekamy na dużo emocji i walki przez całe 60 minut - stwierdził trener stalowców Janusz Szopa. - Cało i zdrowo ominęliśmy przeszkodę numer 18 i doczekaliśmy się decydującego starcia w Żukowie, gdzie z pewnością bardzo wiele się wyjaśni. Tam z pewnością będą olbrzymie emocje. Wierzę, że mamy zespół, który jest w stanie poradzić sobie z tym wyzwaniem, a potem dokończy pomorską rywalizację na pozycji lidera i w ten sposób spełni marzenia nas wszystkich o powrocie gorzowskiej piłki ręcznej do pierwszej ligi, tym razem w barwach Stali.

Z GKS Żukowo gorzowska drużyna zmierzy się na wyjeździe w najbliższą sobotę o godz. 19. Mecz sezonu jest już na wyciągnięcie ręki...

KANCELARIA ANDRYSIAK STAL GORZÓW - WYBRZEŻE II GDAŃSK 45:20 (22:8)

STAL: Nowicki, Szot - M. Stupiński 11, Kłak 8, Polak 5, Śramkiewicz 5, Gałat 3, Książkiewicz 3, Zając 3, Stefanicki 3, Baraniak 2, Kubacki 1, Kminikowski 1, Góral, Bartnik, K. Stupiński.

WYNIKI Z 18. KOLEJKI:

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - Wybrzeże II Gdańsk 45:20, Henri Lloyd Brodnica - SMS II Gdańsk 28:38, Tytani Wejherowo - Borowiak Czersk 36:33, AZS UKW Bydgoszcz - Cartusia Kartuzy 21:33, Sambor Tczew - Szczypiorniak Olsztyn 22:36, Energetyk Gryfino - Gwardia Koszalin 27:23, GKS Żukowo - LKS Kęsowo 42:10.

Pierwszy zespół bezpośrednio awansuje do I ligi, drugi zagra o awans w barażach.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej