Ośmiu żużlowców z gorzowskiej drużyny kontra rywale z Grand Prix czy utalentowana młodzież - tak wygląda naprawdę ciekawa obsada powracającego Memoriału Edwarda Jancarza. - Godna naszego mistrza. To będzie świetna okazja, aby sprawdzić się w mocnym boju na tydzień przed startem ligi - powiedział trener Stali Stanisław Chomski.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

- Gdy zaczęliśmy przymierzać się do powrotu memoriału legendy ze Stali to równocześnie zakładaliśmy, że tak prestiżowy turniej powinien mieć odpowiednią rangę - opowiadał Ireneusz Maciej Zmora, prezes gorzowskiego klubu żużlowego. - Myślę, że po poznaniu wszystkich uczestników, kibice takiemu otwarciu sezonu z radością przyklasną i zjawią się licznie na stadionie, aby uczcić pamięć Edwarda Jancarza, a także zobaczyć jak stalowcy prezentują na progu poważnej rywalizacji na tle mocnych rywali.

Trener Stanisław Chomski "załatwił" miejsca w memoriale dla wszystkich naszych zawodników, nawet dla Tomasza Gapińskiego, który ostatecznie został w Gorzowie i jeszcze raz będzie walczył o występy w ekstraklasie. Rywale? Emil Sajfutdinow, Martin Vaculik, Peter Kildemand, także mocni, młodzi Polacy... Od pierwszych dni nowego sezonu z pewnością zostaniemy uraczeni ściganiem na najwyższym poziomie, byle tylko pogoda dopisała.

Memoriał Edwarda Jancarza odbędzie się w niedzielę 3 kwietnia. Wstępnie planowana jest godz. 15, ale ta może się ewentualnie zmienić jeśli np. zawody trafią do telewizji.

Trwa już sprzedaż zamknięta wejściówek na memoriał. Posiadacze karnetów na sezon 2016 mogą je kupić w sklepie klubowych w galerii Nova Park za 15 zł do 19 lutego. Dzień później rozpocznie się sprzedaż otwarta, gdzie bilety będą kosztować 25 i 20 zł za wejściówki normalne i ulgowe. Zniżki przysługują młodzieży uczącej się oraz studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

OBSADA 13. MEMORIAŁU EDWARDA JANCARZA:

Niels Kristian Iversen (Stal Gorzów)

Matej Zagar (Stal)

Bartosz Zmarzlik (Stal)

Krzysztof Kasprzak (Stal)

Przemysław Pawlicki (Stal)

Michael Jepsen Jensen (Stal)

Adrian Cyfer (Stal)

Tomasz Gapiński (Stal)

Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno)

Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)

Martin Vaculik (KS Get Well Toruń)

Peter Kildemand (Fogo Unia)

Antonio Lindback (MrGarden GKM Grudziądz)

Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra)

Piotr Pawlicki (Fogo Unia)

Paweł Przedpełski (KS Get Well)

Narodziny żużlowej gwiazdy. "Chcę napisać w Stali swoją, głośną historię"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej