Grający ostatnio w ekstraklasowej Niecieczy, niespełna 36-letni Krzysztof Kaczmarczyk, podpisał półtoraroczny kontrakt ze Stilonem Gorzów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Niebiesko-biali monitorowali losy doświadczonego piłkarza, który grał dla nas w pierwszej lidze w latach 2008-11, praktycznie cały czas, a do rozmów o powrocie do domu - Kaczmarczyk już wcześniej postanowił na stałe zamieszkać w Gorzowie - usiedli zaraz po tym jak Termalica Nieciecza rozwiązała z nim kontrakt. "Jogi" nie miał żalu, przeżył w ekstraklasowym klubie niesamowitą przygodę, udało mu się zadebiutować w piłkarskiej elicie i wstydu na pewno nie przyniósł. Teraz liczymy, że na finiszu zawodniczej kariery bardzo poważnie wzmocni Stilon na trzecioligowych boiskach, ale działacze chcą go na znacznie dłużej zagospodarować w strukturach klubu.

- Nie ma co ukrywać, że w zatrudnieniu Krzysztofa w znacznym stopniu pomogli ludzie biznesu sympatyzujący ze Stilonem na czele z mecenasem Jerzym Synowcem. Krzysztof pomoże nam także w rozwoju akademii, bo na tym zna się świetnie, co pokazał w Słubicach - powiedział prezes Mariusz Stanisławski dla oficjalnej strony internetowej piłkarskiego klubu z Gorzowa.

W sobotę stilonowcy rozegrają kolejny sparing. Zmierzą się w Głogowie z pierwszoligowym Chrobrym.

Zwycięzca zagra w barażach o II ligę. W III lidze utrzymają się zespoły z miejsc 2-6. Jeśli mistrz ligi awansuje wyżej, byt zachowa również drużyna z siódmego miejsca. Pozostali spadną do IV ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2015/16: Paweł Posmyk - 10 bramek, Michał Chyrek - 6, Kordian Ziajka - 5, Łukasz Maliszewski - 4, Patryk Bil - 3, Daniel Mrozek - 3, Damian Szałas - 2, Adam Gruszecki - 1, Rafał Świtaj - 1, Adrian Wieczorek - 1, Filip Wiśniewski - 1. Gole samobójcze - 2.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej