Kolejną zimę piłkarze Stilonu Gorzów spędzają na testach w Barlinku, tęskniąc za całorocznym boiskiem w naszym mieście. Trzecioligowcy ogrywają czwartoligowych Czarnych Witnica 5:0.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W czasie pierwszej gry towarzyskiej tej zimy, obserwatorzy wypatrywali nowości w zespole trenera Dariusza Borowego. W formacji obronnej pojawił się Mateusz Mazalon, młody defensor o przyzwoitych warunkach fizycznych z rocznika 1996. To jest kolejna część zaciągu do Stilonu z Zawiszy Bydgoszcz. Po groźnej kontuzji do poważniejszego grania próbuje wrócić niespełna 21-letni Adrian Nowak, nasz wychowanek, który ostatnio był piłkarzem Pogoni Szczecin. W meczu z Czarnymi Browar Witnica zagrali też doświadczony napastnik z Ukrainy Roman Poltavets oraz młody pomocnik Dominik Siwiński. - Będziemy ich obserwować, sprawdzać ich przydatność. Także rozmawiać, bo finanse w naszym przypadku mają niebagatelne znaczenie - powiedział nasz szkoleniowiec. Cały czas wchodzi w grę hit transferowy - powrót do Stilonu Krzysztofa Kaczmarczyka, który ostatnio występował w ekstraklasowej Niecieczy.

W pojedynku podzielonym na trzy tercje po 30 minut, z najlepszej strony gorzowianie pokazali się w drugiej części, gdzie strzelili cztery gole. Trafił m.in. wspomniany wyżej Poltavets, a właśnie strzelanie bramek to ma być główne zadanie ukraińskiego piłkarza, jeśli na dłużej trafi do trzeciej ligi.

W sobotę stilonowcy zagrają z pierwszoligowym Chrobrym w Głogowie.

STILON GORZÓW - CZARNI BROWAR WITNICA 5:0 (0:0, 4:0)

BRAMKI: Posmyk dwie, Poltavets, Chyrek, Ogrodowski.

Zwycięzca zagra w barażach o II ligę. W III lidze utrzymają się zespoły z miejsc 2-6. Jeśli mistrz ligi awansuje wyżej, byt zachowa również drużyna z siódmego miejsca. Pozostali spadną do IV ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2015/16: Paweł Posmyk - 10 bramek, Michał Chyrek - 6, Kordian Ziajka - 5, Łukasz Maliszewski - 4, Patryk Bil - 3, Daniel Mrozek - 3, Damian Szałas - 2, Adam Gruszecki - 1, Rafał Świtaj - 1, Adrian Wieczorek - 1, Filip Wiśniewski - 1. Gole samobójcze - 2.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej