Nasi piłkarze wrócili już do pracy i zastanawiają się co zrobić, aby wiosną gorzowski zespół był mocniejszy. Wśród ewentualnych transferów pojawiło się nazwisko doświadczonego gracza ekstraklasowej Niecieczy, niespełna 36-letniego Krzysztofa Kaczmarczyka. - To jest nasze marzenie, do realizacji którego długa droga, na pewno jednak będziemy rozmawiać - powiedział wiceprezes Stilonu Jacek Ziemecki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

"Zarząd Termaliki Bruk-Betu Nieciecza dziękuje za występy Krzysztofowi Kaczmarczykowi. Zawodnik barw "Słoni" bronił od sierpnia 2012 do grudnia 2015. W tym czasie w pierwszej lidze, ekstraklasie oraz Pucharze Polski rozegrał 76 spotkań. Strzelił w nich sześć bramek. Piłkarz w lipcu po spotkaniu z Piastem Gliwice został jednym z najstarszych debiutantów w ekstraklasie. Przez lata występów spędzonych w Termalice Bruk-Becie Kaczmarczyk dał się poznać jako profesjonalista, który z dużym zaangażowaniem podchodził do wykonywanych obowiązków. Zawodnikowi serdecznie dziękujemy za występy i życzymy sukcesów." - taka informacja na stronie piłkarskiego ekstraligowca ukazała się w ostatni piątek.

"Jogi" kapitanował zespołowi GKP Gorzów 30 kwietnia 2011 roku, gdy rozgrywaliśmy pamiętny, bo niestety ostatni mecz w pierwszej lidze z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, przyszedł do nas na jesieni 2008 r. z Polonii Słubice. Do dziś ma w naszym mieście wielu kibiców. Czy faktycznie jeszcze zobaczymy go w akcji, tym razem w barwach Stilonu? - Wiedzieliśmy o tym, co się dzieje z jego kontraktem, bo z Krzysztofem jesteśmy w stałym kontakcie od dłuższego czasu - mówił Jacek Ziemecki, wiceprezes Stilonu Gorzów. - Zresztą kibice wiedzą o tym, bo "Jogi" pojawiał się na naszym stadionie. Byłoby pięknie, gdyby zgodził się zostać z nami, na pewno będziemy rozmawiać. Nie tylko o grze w piłkę, ale także o tym co dalej, o szkoleniu młodzieży.

Stilonowcy rozpoczęli już przygotowania do wiosennej części dolnośląsko-lubuskiej trzeciej ligi. Gorzowianie będą sprawdzać przydatność do drużyny 20-letniego Dominika Siwińskiego z Czarnych Witnica, a także ukraińskiego 33-letniego napastnika Romana Poltavetsa. Serię sparingów niebiesko-biali rozpoczną 27 stycznia. Ze względu na brak w Gorzowie sztucznego boiska, tradycyjnie będą korzystać z gościnności m.in. Barlinka.

Zwycięzca zagra w barażach o II ligę. W III lidze utrzymają się zespoły z miejsc 2-6. Jeśli mistrz ligi awansuje wyżej, byt zachowa również drużyna z siódmego miejsca. Pozostali spadną do IV ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2015/16: Paweł Posmyk - 10 bramek, Michał Chyrek - 6, Kordian Ziajka - 5, Łukasz Maliszewski - 4, Patryk Bil - 3, Daniel Mrozek - 3, Damian Szałas - 2, Adam Gruszecki - 1, Rafał Świtaj - 1, Adrian Wieczorek - 1, Filip Wiśniewski - 1. Gole samobójcze - 2.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej