Urodzony w Gorzowie 22-latek Bartosz Tyszkowski został wyróżniony w kategorii Najlepszy Niepełnosprawny Sportowiec w 81. Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2015. W dziesiątce nie było naszych przedstawicieli, choć mówili o nich ze sceny. Może następnym razem?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Młody lekkoatleta GZSN Start Gorzów to jedna z naszych największych nadziei na medale na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro, które rozpoczną się 7 września. Bartosz Tyszkowski został w minionym roku mistrzem świata w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem, w obu tych konkurencjach poprawiał najlepsze wyniki na świecie. Młody gorzowianin trenuje od 2009 roku, a namówił go do tego oczywiście odkrywca wielu talentów - Zbigniew Lewkowicz. - Może kiedyś doczekamy się w naszym mieście stadionu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia - powiedział Bartek, gdy odbierał nagrodę w Warszawie.

Sportowcem 2015 roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i TVP został kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski, który wyprzedził lekkoatletkę Anitę Włodarczyk oraz tenisistkę Agnieszką Radwańską.

Szósty w stawce lekkoatleta Piotr Małachowski wspomniał o leczącym się po ciężkim wypadku żużlowcu Darcy Wardzie, zaapelował o pomoc dla Australijczyka, a odbierający nagrodę za dziesiątego Rafała Sonika prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski błyskawicznie wymienił wszystkich motorowych mistrzów 2015 r., także Bartka Zmarzlika ze Stali Gorzów, złotego medalistę mistrzostw świata juniorów. - Wymieniłem Bartka, bo to był dla niego dobry rok. Oczywiście pamiętam czasy, kiedy Tomaasz Gollob wygrywał plebiscyt, kiedy zajmował w nim drugie miejsce, ale i też kiedy po prostu był w dziesiątce. Nie tylko, bo przecież w ostatnim czasie byli wśród najlepszych także Jarek Hampel czy Krzysztof Kasprzak. Wyróżniano też naszą drużynę narodową - powiedział Witkowski.

Zmarzlik po pierwszej gali mistrzów, a już ma ochotę na kolejną

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej