Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Niby wynik niezły, dwie kwarty wygrane przez akademiczki, ale gdy faworyt gra z rywalem z końca tabeli, to do takich rezultatów należy podchodzić z dużą rezerwą. Sami jeszcze pamiętamy jak zespół KSSSE AZS PWSZ występował w Eurolidze - Wisła właśnie w tych rozgrywkach odniosła piątą wygraną z rzędu - i w jaki sposób "przepychał" w ligowej fazie zasadniczej mecze z cyklu "zagrać, zwyciężyć, zapomnieć." O poziomie koncentracji świadczy choćby wpis na wiślackiej stronie klubowej po wygranej z nami. Tam krakowianki po meczu z gorzowiankami mają 13 zwycięstw i 3 porażki, choć dotychczas zwyciężyły w TBLK 12 razy i 2 mecze przegrały...

Dla akademiczek to co w tym sezonie najważniejsze zaczyna się za chwilę. W najbliższą sobotę w naszej hali trzeba zrobić wszystko, aby w starciu z MUKS Poznań zakończyć serię sześciu porażek z rzędu i w ten sposób uciekać z samego dna ekstraklasy...

WISŁA CAN PACK KRAKÓW - KSSSE AZS PWSZ GORZÓW 79:65

KWARTY: 23:17, 29:15, 12:13, 15:20.

WISŁA: Peters 14, Turner 11 (2x3), Szott-Hejmej 9, Ziętara 9 (1), Nicholls oraz Żurowska-Cegielska 14, Zohnova 10, Misiuk 9 (1), B. Puter 3 (1), M. Puter, Grabska.

KSSSE AZS PWSZ: Brown 12 (1x3), Goodrich 8, B. Jaworska 6, Szajtauer 4, Dźwigalska oraz Naczk 12 (3), Cain 11, Sobek 6 (2), K. Jaworska 6, Czarnodolska.

WYNIKI Z 14. KOLEJKI:

Wisła Can Pack Kraków - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 79:65, Pszczółka AZS UMCS Lublin - MKS Polkowice 66:67, Energa Toruń - MKK Siedlce 95:68, Ślęza Wrocław - Widzew Łódź 101:48. Mecz Artego Bydgoszcz - JAS FBG Zagłębie Sosnowiec odbędzie się w niedzielę, a spotkanie Basket Gdynia - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań w najbliższą środę.

Osiem czołowych drużyn po fazie zasadniczej zagra w play-off o mistrzostwo Polski. Pozostałe zespoły będą walczyć o utrzymanie.

Pozostałe mecze KSSSE AZS PWSZ w fazie zasadniczej:

15. kolejka, 16 stycznia, godz. 18: w domu z JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań;

16. kolejka, 23 stycznia: wyjazd do Basketu Gdynia;

17. kolejka, 6 lutego: wyjazd do JAS FBG Zagłębie Sosnowiec;

18. kolejka, 10 lutego: w domu z MKS Polkowice;

19. kolejka, 28 lutego: wyjazd do MKK Siedlce;

20. kolejka, 4 marca: w domu z Widzewem Łódź;

21. kolejka, 15 marca: wyjazd do Ślęzy Wrocław;

22. kolejka, 19 marca: wyjazd do Energi Toruń.

Los naszych koszykarek rozstrzygnie się na wyjazdach. Najpierw mistrzynie

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.