Po zdobyciu złotego medalu DMP zdążył już pożegnać się z kibicami, potem był łączony z Falubazem Zielona Góra, ROW Rybnik, KS Toruń i ostatnio z Betardem Spartą Wrocław... Ostatecznie Piotr Pawlicki dogadał się z Unią i zostaje w Lesznie. Mistrzów Polski opuścił zatem tylko Przemysław Pawlicki, który wzmocnił Stal Gorzów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Unia właśnie poinformowała o podpisaniu aneksu finansowego z młodszym z braci Pawlickich. - Nasz cel na nowy sezon jest jasny, będziemy bronić złotego medalu - dodają w Lesznie.

- Czuję wielką ulgę - powiedział Piotr Pawlicki przed kamerą klubowej telewizji. - Unia jest dla mnie domem, to tutaj mieszkam, więc bardzo się cieszę, że będę mógł dalej reprezentować ten klub. Pieniądze nie były głównym powodem, takiej a nie innej decyzji. Ja oraz klub mieliśmy czasem różne priorytety i to ograniczało nasze porozumienie, ale dzisiaj jestem tu gdzie jestem i z tego się cieszę.

Skład Leszna wygląda na dziś imponująco, bo oprócz 22-letniego Pawlickiego, który tym razem będzie walczył o miejsce przeznaczone dla seniora, w zespole pozostali Nicki Pedersen, Emil Sajfutdinow, Grzegorz Zengota i Tobiasz Musielak, a doszedł Duńczyk Peter Kildemand (poprzednio Stal Rzeszów), 15. żużlowiec PGE Ekstraligi w sezonie 2015 ze średnią 2,000 pkt.

W 2016 roku będziemy więc oglądać pojedynki braci Pawlickich po przeciwnych stronach barykady. Starszy (1,687 pkt w sezonie 2015), po niezbyt okazałych ostatnich startach, w Gorzowie liczy na renesans formy. Jak widać wyżej już ostro wziął się do pracy. A co, gdy obaj bracia staną obok siebie przy taśmie startowej? - Będzie jazda fair, ale bez odpuszczania - bez wahania stwierdził Przemek. - Taki jest sport, teraz mamy inne wyzwania i to w życiu jest normalne. W Stali też mamy naprawdę ciekawy zespół ze sporym potencjałem, który będzie chciał powalczyć z każdym, także z Unią Leszno.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej