Za nami po dwa spotkania półfinałowe. Każda z czterech walczących drużyn ma po jednym zwycięstwie.

Nieustannie szalonego planu na wygrywanie trzymają się bydgoszczanki. W decydującym meczu w ćwierćfinale pokonały Energę w Toruniu 86:80, czwartą kwartę wygrały 32:13. – Dalej mieliśmy tylko dzień odpoczynku, lekki trening i wyjazd na półfinał do Krakowa – opowiadał trener Artego Tomasz Herkt. – Pewnie dlatego na początku brakło trochę koncentracji. W przerwie w szatni potrafiliśmy się jednak na nowo zmobilizować.

To było coś niewiarygodnego. Wisła prowadziła już różnicą 20 punktów. Trzecia kwarta jednak dla Artego 23:9, a czwarta – 20:11. Cały sezon zapowiadał, że ta faza play-off u koszykarek będzie wyjątkowa i taka jest. Pamiętamy przecież, że w pierwszym meczu ćwierćfinałowym zespół AZS AJP Gorzów odrobił do CCC Polkowice 21 pkt straty. Ostatecznie przegraliśmy tę serię 2-3.

W drugim spotkaniu wygrały krakowianki 81:66. Kolejne dwa mecze w najbliższy weekend w Bydgoszczy.

Dwa zacięte boje mają też za sobą we Wrocławiu zawodniczki Ślęzy (numer 1 po sezonie zasadniczym) i CCC (nr 5). Otwarcie wygrały polkowiczanki 68:65, a drugi mecz gospodynie 62:52. – Chcieliśmy wygrać w hali rywalek jedno spotkanie i to się udało – mówił trener CCC Maros Kovacik. – My zrobimy wszystko, aby przynajmniej wrócić na nasze boisko na mecz numer pięć – dodał Arkadiusz Rusin, szkoleniowiec Ślęzy. – Polkowice lubią maksymalne serie, a więc postaramy, aby w półfinale też taką zagrały. Najważniejsze, że oba pojedynki wytrzymaliśmy fizycznie, nasza forma też rośnie. To dalej będą fantastyczne boje.