Nowe mistrzynie Polski w kategorii U22 wyciągnęły wnioski z grupowej porażki z AZS AJP. W piątek, gdy już oba zespoły były pewne miejsca w półfinale, i decydowała się jedynie kwestia rozstawienia w walce o finał, gorzowianki wyraźnie pokonały drużynę Widzewa 75:52.

Finał lepiej rozpoczęły łodzianki, bo od prowadzenia 11:5. Później mecz się wyrównał, ale dzięki punktom Julii Drop i Sylwii Bujniak Widzew udał się do szatni przy prowadzeniu 38:34. Początek trzeciej kwarty koszykarki AZS AJP wygrały aż 15:2 i objęły prowadzenie 49:40.

Taki obrót wydarzeń na parkiecie zmobilizował łodzianki do lepszej gry w defensywie. Jeszcze przed zakończeniem trzeciej odsłony Widzew zbliżył się na odległość jednego trafienia z gry, a przez siedem minut czwartej kwarty pozwolił rywalkom tylko raz trafić do kosza. Łodzianki w tym czasie uzyskały 12 punktów i prowadziły 58:51. Zawodniczki AZS AJP doprowadziły jeszcze do wyniku 58:56, ale od tego momentu do kosza trafiały już tylko zawodniczki z centralnej Polski.

Oprócz Julii Drop (14 pkt, 5 asyst, 4 przechwyty i 4 zbiórki), która została MVP turnieju finałowego, w łódzkiej drużynie w decydującym meczu gdyńskiego turnieju dobrze zaprezentowały się Magdalena Pisera (14 pkt i 7 wymuszonych fauli) oraz Sylwia Bujniak (12 pkt, 4 zbiórki, 3 asysty) i Wiktora Zapart (12 pkt, 6 zbiórek i 3 bloki).

AZS AJP w odniesieniu wygranej nie pomogło 29 punktów (9/26 z gry) Darii Stelmach oraz double-double Magdaleny Szajtauer (12 pkt i 16 zbiórek).

W fazie grupowej gorzowianki pokonały Basket 25 Bydgoszcz 109:36, Politechnikę Gdańską 93:56 oraz Widzew 75:52. W półfinałach AZS AJP wygrał z UKS Basket Aleksandrów Łódzki 72:50, a Widzew zwyciężył VBW GTK Gdynię 63:57. W finale Widzew pokonał AZS AJP 63:56, a VBW GTK ograł UKS Basket 61:40.

MVP turnieju została wspomniana wyżej Julia Drop, w najlepszej piątce turnieju znalazły się Sylwia Bujniak (Widzew), Kamila Podgórna (VBW GTK), Jowita Ossowska (VBW GTK), Magdalena Szajtauer (AZS AJP) i Daria Stelmach (AZS AJP). Najwięcej punktów w finałowym turnieju zdobyła Jowita Ossowska (VBW GTK), a najwięcej trójek trafiła Daria Stelmach (AZS AJP).