Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Litości. Moja rodzina również pochodzi z Kresów i również doświadczyła bestialstwa zsyłek. To nie upoważnia jednak do pisania takich bzdur jak w zdaniu "Rodzina Ciukszy wywieziona na Syberię w 1952 r. do rejonu Ilijczewskiego w Kazachstanie". Kazachstan nie leży i nigdy nie leżał na Syberii. Podobnie jak Warszawa nie leżała nigdy w Wielkopolsce. Po prostu nie.
  @koles751 W Kazachstanie jest jeszcze gorzej, niż na Sybeii.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  W kazachstańskim łagrze zginął mój dziadek, gdy czytam te głupie podpisy o wystawie zdjęć "na auli" o dworkach kresowych spod Buroje i wiele innych bzdur, jest mi po prostu przykro.
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  Pierwsze zsyłki Polaków na Syberię miały miejsce w XVIII wieku. Czyli lat temu 250, a nie 75. I od kiedy to Kazachstan lezy na Syberii? Autorowi proponuję podszkolić się z historii i geografii. Pozdrawiam
  @pawelekok_prawdziwy007 Chodzi oczywiście o pierwszą zsyłkę z czterech wielkich fali, jakie miały miejsce po wybuchu II w. św., ale jak nikt tego w redakcji nie czyta, a może i czyta, ale sam nie ma pojęcia, to czego wymagać. Swoją drogą napisałem wcześniej komentarz, w którym wytknąłem wiele innych błędów, ale... nie ukazał się :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ci Gorzowianie musieli mieszkac wczesniej na kresach ktore zajeli sowieci Po wojnie sowieci wywozili na wschod gornikow z Gornego Slaska i zolnierzy wykletych
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  nie spodobał się redakcji mój komentarz o gościnnej ziemi radzieckiej z jednego ze zdjęć?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Przypuszczam ze to sa Gorzowianie repatrianci ktorzy przezyli zeslanie w Kazachstanie i wrocilii do Polski po wojnie
  już oceniałe(a)ś
  0
  0