Więcej
  Komentarze
  Bo Gorzów to piękne miasto, które wystarczy posprzątać, nieco odmalować i usunąć liszaje w postaci reklam, przybudówek i krzywych ogrodzeń, posadzić kwiatki i można bez wstydu zaprosić znajomych. Niestety gorzowianie wciąż się wstydzą swojego miasta. Z wyroku historii stare miasto to nie klimatyczne uliczki z bombonierkowymi kamieniczkami, tylko modernizm z lat 60. i 70. i my się tego modernizmu wstydzimy. Nieudolnie, ale z wielką pasją próbujemy przekształcić bloki w najlepiej średniowieczne kamienice mieszczańskie. Wychodzi nieco straszno, a więcej śmieszno, czyli żałośnie. A gdyby nie te kompleksy prowincjonalne, to byśmy z tego modernizmu zrobili atut. Jak nie możesz czegoś zmienić to najlepiej to polubić, inaczej będziesz nieszczęśliwy.
  już oceniałe(a)ś
  12
  1
  Gorzów to obecnie obsyfiała , szczerbata , zapuszczona i błotnista dziura : zemsta kurdupla Jędrzejczaka. Który powinien za to zostać publicznie wychłostany pod katedrą. Robienie z Gorzowa wioski potiomkinowskiej "ku pokrzepieniu serc " za pomocą procederu użycia suwaków w fotoszopie podkreśla tylko komiczny bezmiar owej żenującej nędzy.
  już oceniałe(a)ś
  8
  3
  Kiedyś Kennedy powiedział słynne słowa „Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju”. Można by powiedzieć nie pytaj co Gorzów może zrobić dla ciebie ale co ty dla Gorzowa. I nie chodzi mi o to aby wyręczać miasto z jego obowiązków, ale o ile piękniejszy byłby Gorzów gdyby, każdy mieszkaniec chciał coś zrobić, nawet nie dla miasta, ale dla samego siebie. Chodzi o takie drobne sprawy wokół własnego domu jak zadbany balkon, jakaś mała rabatka z kwiatkami pod blokiem, czysta klatka schodowa, wyrzucanie śmieci do koszy, sprzątanie kup po swoich psach, wyedukowanie własnych dzieci aby nie bazgrały po murach, reagowanie na akty wandalizmu itp. Niestety w naszym społeczeństwie w zdecydowanej większości dbanie o prządek kończy się na progu własnego domu, choć wcale nie rzadko ludzie i we własnym domu nie umieją porządku utrzymać, a oczekują że ulice będą ładne i czyste.
  @vito14 G., nie"piękniejszy".
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Proszę nie przywoływać ZGM do faktu upiększania miasta. To ostatnia instytucja, która chciałaby coś w tym kierunku zrobić! A wiem co mówię, bo mam z tą pseudo instytucją od 40-tu lat...do czynienia! Nie .....ZGM nie lubi ludzi, którzy chcą coś zrobić! Możemy krótko spuentować....powiedzą: dajcie nam wszyscy święty spokój!
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  W photoshopie cuda można zrobić! Zwiekszyć nasycenie koloru...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Polecam super film o centrum Gorzowa- wersja kinowa, koniecznie z muzyką i HD. warto zobaczyć! youtu.be/qrr-58puOb8
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  i to wszystko działo się za wyszydzanego TJ?
  @waszka21 Czym tu się podniecasz? Standard i zakres remontów tych kamienic jest co najmniej niski. Nie wymieniano stolarki okiennej na zgodną z pierwowzorem, w większości remont elewacji nie szedł w parze z remontem klatek schodowych, z kilku kamienic odpadały po remoncie elementy elewacji, w części oryginalne, drewniane drzwi wymienione są na aluminiowe, a kamienica na Al. 11 Listopada została wręcz zdewastowana, bo nie ma już oryginalnych drzwi, a pierwotnie do parapetów pierwszego piętra był czerwony klinkier, obecnie zalepiony styropianem. Z tego się cieszysz?
  już oceniałe(a)ś
  7
  3
  @pablos05 opanuj się, skąd tyle nienawiści, zacznij czytać ze zrozumieniem, z niczego się nie cieszę, zapytałem jak widzisz powyżej, opanuj się, w większości to wspólnoty decydują o zakresie remontów, a karygodne jest, że zarządca obiektu, wspólnoty nie informuje, że okna można wymienić na zgodne z decyzją konserwatora, że nie było programu dofinansowującego wymianę okien w budynkach pod ochroną konserwatorską, don't worry, be happy!
  już oceniałe(a)ś
  5
  3
  @waszka21 Stąd nienawiść, że kłamiesz. Suponujesz, że nadęty Jędrzejczak coś robił. A guzik robił. Miał gdzieś miasto i mieszkańców. Nienawidzę Kłamców obojętnie jakich. I nie odwracaj kota ogonem, że niby sa jakieś programy. Jędrzejczak gnój i syf nam zostawił. A do tego milion urzędasów - kierowników, którzy czują się nietykalni. Ale przyjdzie kres tego.
  już oceniałe(a)ś
  5
  4
  @pankamyk następny co ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem i jeszcze zarzuca mi kłamstwo - do gimnazjum idioto z powrotem - naucz się czytać, napisałem co powyżej, przeczytaj jeszcze raz i przeproś. Nic nie suponuję, znasz takie pojęcie jak sarkazm? "że nie było programu dofinansowującego wymianę okien w budynkach pod ochroną konserwatorską" to jest napisane powyżej z naciskiem, że NIE BYŁO PROGRAMU, więc co mi suponujesz?
  już oceniałe(a)ś
  3
  1