Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Celem meczu jest zbiórka pieniędzy na dożywianie dzieci ze świetlic Caritas w Gorzowie, a także wsparcie i upowszechnianie kultury fizycznej, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz krzewienie idei partnerstwa i wolontariatu. Imprezę organizują Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Lubuski Związek Piłki Siatkowej. Nie będzie biletów, każdy może wrzucić, a właściwie powinien, dowolny datek do puszek u wolontariuszy.

Ten wielki, sportowy piknik, z wieloma imprezami towarzyszącymi, także ciekawymi nagrodami dla kibiców (np. vouchery na atrakcyjne mecze siatkówki w Szczecinie czy Lubinie) rozpocznie się po godzinie 14. Wtedy zawodnicy wyjdą na rozgrzewkę. Na apel organizatorów odpowiedzieli m.in. trener Waldemar Wspaniały, Sebastian Świderski, Karol Hachuła, bracia Maciejewiczowie, Jerzy Zwierko, Michał Gaca, Krzysztof Gierczyński czy Roman Bartuzi.

Wielką gratką dla kibiców będzie możliwość zobaczenia pucharów jakie wywalczyli Polacy, zdobywając mistrzostwo świata seniorów w 1974 r. w Meksyku i 40 lat później w naszym kraju.

Pamiętacie jak przy Czereśniowej nasi siatkarze walczyli o medali mistrzostw Polski, Puchar Polski, grała biało-czerwona reprezentacja? W sobotę ten mistrzowski duch znów pojawi się nad naszą siatką i na chwilę przypomni nam te wspaniałe, sportowe czasy...

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.