Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Trzy z pięciu drużyn, które jeszcze w poprzednim sezonie walczyły na wyższym poziomie, przewodzą w lubuskiej czwartej lidze i zapowiada się, że to właśnie one będą nadawać ton wyścigowi o szybki powrót o klasę wyżej.

Nas cieszy, że w ścisłej czołówce znaleźli się stilonowcy, choć mają za sobą dwa wyjazdy wagi ciężkiej. W Rzepinie z aktualnym liderem przegrali 0:1. Jest to na razie jedyna bramka, jaką gorzowianie stracili w obecnej batalii. Z Formacją w Mostkach zwyciężyli 2:0.

Był karny w pierwszej połowie dla gospodarzy, czy nie? Gospodarze czują się pokrzywdzeni, ale sędzia zdecydował się pokazać Dawidowi Juchaczowi drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Po przerwie zespół Formacji grał w osłabieniu i utrzymywał czyste konto aż do ostatnich minut tego spotkania. - Przy możliwych sześciu zmianach w każdym meczu nasz bogaty i wyrównany skład musi być ważnym, często decydującym atutem Stilonu - podkreślał trener Adam Gołubowski. W Mostkach decydujące impulsy na wagę dwóch goli i trzech punktów przyszły właśnie z rezerwy.

W niedzielę 28 sierpnia o godz. 17 stilonowcy zagrają na swoim boisku z Budowlanymi Lubsko.

FORMACJA PORT 2000 MOSTKI - STILON GORZÓW 0:2 (0:0)

BRAMKI: Świtaj (89.), Nowak (90.)

STILON: Wolarek - Szwiec, Gruszecki, Ogrodowski, Łaźniowski - Pakuła (77. min Nowak Ż), Szałas (72. min Maliszewski), Ouedraogo Ż (60. min Świtaj), Kaczmarczyk (80. min Rymar), Okuszko (67. min Jakubowski) - Posmyk (70. min Błajewski).

WYNIKI Z 4. KOLEJKI:

Formacja Port 2000 Mostki - Stilon Gorzów 0:2, Spójnia Ośno Lubuskie - ZAP Syrena Zbąszynek 2:0, Ilanka Rzepin - TS Przylep 4:1, Czarni Browar Witnica - Korona Kożuchów 3:1, Odra Górzyca - Arka Nowa Sól 1:0, Budowlani Lubsko - Odra Bytom Odrzański 2:0, Lubuszanin Drezdenko - Sprotavia Szprotawa 0:2, Piast Karnin - Meprozet Stare Kurowo 2:2, Santos Świebodzin - Dąb Przybyszów 1:1.

18. Odra Bytom Odrzański 4 0 2:12
Zwycięzca lubuskich rozgrywek awansuje do III ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2016/17: Jakub Okuszko - 2 bramki, Rafał Świtaj - 2, Adrian Nowak - 1, Michał Pakuła - 1, Paweł Posmyk - 1, Damian Szałas - 1.