Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Dwa lata temu grały 32 drużyny, a na końcu i tak wygrywali Niemcy. O pierwsze miejsce Mini Mundialu w kategorii U-11 walczyły drużyny z Frankfurtu i Wiesenau. Wygrali ci pierwsi 2:0, występujący pod flagą Anglii. Honoru polskich drużyn, tak jak w 2012 r. w Mini Euro, bronili orlicy z Kostrzyna, którzy zajęli trzecie miejsce. - Tym razem, zgodnie z zasadami mistrzostw Europy, które 10 czerwca rozpoczną się we Francji, mamy 24 zespoły - opowiadał Liwiusz Sieradzki z GOZPN. - Po losowaniu jako Anglia zagra Stilon Gorzów, o jak najwyższe miejsce dla Polski postarają się młodzi zawodnicy z Polonii Słubice, mamy też gości z Czech, Niemiec i Ukrainy. Nie gramy w konkretnej kategorii wiekowej, zgłoszeni gracze muszą być urodzeni między 1 stycznia 2003, a 31 grudnia 2005.

Zaczniemy w piątek o godz. 16 od uroczystego otwarcia, na które zaproszony został m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek. - Wiemy, że czas jest gorący, bo zaraz rusza dorosłe Euro, ale na razie wizyta prezesa nie została odwołana, także być może młodzież będzie miała wielką frajdę zobaczyć prezesa i jednego z najlepszych polskich piłkarzy w historii na żywo - stwierdził Sieradzki. - Od godziny 17 zaczniemy fazę grupową. U nas tradycyjnie nie będzie przegranych, bo w sobotę i niedzielę najlepsi zagrają o najwyższe miejsca, a pokonani będą mieli swój turniej pocieszenia. Wszyscy na pewno się nagrają.

W sobotę mecze na stadionie przy ul. Olimpijskiej można oglądać w godz. 11-17.30, a w niedzielę rundę finałową w godz. 10-14.