Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Nieprzerwanie od 1992 roku mieliśmy przynajmniej jednego wioślarza AZS AWF Gorzów na igrzyskach olimpijskich. Nasi reprezentanci zapisywali się złotymi zgłoskami w historii swojej dyscypliny, Tomasz Kucharski i Michał Jeliński przywieźli aż trzy złote medale. Kontynuowanie tej pięknej serii jest zagrożone.

W roku kwalifikacji olimpijskich polska ósemka nie zbliżyła się do podium. Schodowski wraz z kolegami, w ubiegłorocznych mistrzostwach świata we Francji zajęli drugie miejsce w finale B, czyli łącznie zostali sklasyfikowani na ósmej pozycji, a przepustek do Brazylii było tylko pięć.

Od 22 maja w Lucernie, gdzie do rozdania będą jeszcze dwie kwalifikacje, oprócz Polaków popłyną też Włosi, którzy w medalowej rozgrywce we Francji zajęli szóste miejsce a także zwycięzcy finału B Amerykanie, Australijczycy, Francuzi... Stawka będzie więc niewiarygodnie silna. Wciąż jednak mamy nadzieję, że biało-czerwoni sobie poradzą.

WYNIKI ÓSEMEK NA ME W BRANDENBURGU:

1. Niemcy 6.16,650

2. Rosja 6.17,430

3. Wielka Brytania 6.20,390

5. Polska 6.23,140

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.