Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Wcześniej Kaczmarek, w czasie mityngu w Spale, pobiła rekord Polski juniorek na 300 m. Podopieczna trenera Tomasza Saski poprzedni najlepszy rezultat Anny Kiełbasińskiej, który przewodził w tabelach od 2007 roku, poprawiła o ponad pół sekundy.

Podczas MP w Spale 18-letnia Natalia Kaczmarek biegała też na 60 m, gdzie zajęła czwarte miejsce z także rekordem życiowym - 7,78 s. Do medalu zabrakło dwie setne sekundy. Wygrała w tej konkurencji Ewa Swoboda z Czwórki Żory, która dzień wcześniej w Toruniu wynikiem 7,07 s ustanowiła halowy rekord świata juniorek na tym dystansie. - Mówi się, że Natalia może być jedną z kandydatek do sztafety 4x400 m na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. To byłaby fantastyczna sprawa, ale nie koncentrujemy się na tym. Naszym głównym celem na nadchodzący sezon są mistrzostwa świata juniorów, które odbędą się w Bydgoszczy - powiedział trener Saska w czasie rozmowy w Radiu Gorzów.

Drugi medal - srebrny - dla ALKS PWSZ Gorzów zdobył w biegu na 300 m juniorów młodszych Antoni Walicki, który uzyskał rekord życiowy 35,45 s. W finale 60 m przez płotki w młodszej kategorii biegał Kacper Nocuła i z czasem 8,48 s zajął siódmą pozycję. Jego trenerem jest Daniel Woźniak.

Z przedstawicieli AZS AWF Gorzów w rywalizacji U-18 srebro w chodzie na 5 km wywalczył Paweł Jeż, ustanawiając rekord życiowy - 24.15,71. Czwarte miejsce zajęła Patrycja Olejnik w chodzie na 3 km, również z rekordem życiowym - 16.00,44. Siódme miejsce w kategorii juniorek w skoku w dal zajęła Oliwia Dąbrowska, z halowym rekordem życiowym 5,47 m.