Polub

Co jest grane 24

6649 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Makaronowe Mistrzostwa Barilla Cup

  Makaronowe Mistrzostwa Barilla Cup

  jedzenie

  II edycja konkursu, do którego w tym roku Barilla zaprosiła nie tylko dziennikarzy i blogerów, ale także konsumentów. W pierwszym etapie konkursu konsumenci musieli wykazać się ogromną kreatywnością kulinarną. Dzięki przesłaniu zdjęć własnych potraw i przepisów kuchni włoskiej na www.barillacup.pl laureatom udało się dotrzeć do ostatniego etapu konkursu, gdzie na wszystkich czeka wielkie wspólne gotowanie i moc emocji. Liczą się pomysł, smak, ale przede wszystkim pasja każdego uczestnika. Najważniejsze natomiast, by swoim daniem konkursowym przekonać do siebie Jury. W jego składzie znajdą się takie znakomitości jak: Tessa Capponi-Borawska, inicjatorka kuchni śródziemnomorskiej w Polsce. Jako jedna z pierwszych zapoznała i rozkochała Polaków w kuchni włoskiej. Obecny będzie także Bartek Kieżun (Krakowski Makaroniarz), kulinarny bloger i dziennikarz, zwycięzca I edycji konkursu Barilla Cup. Wydarzenie poprowadzą Maciej Miecznikowski – miłośnik kuchni włoskiej, pasjonat kulinarny, oraz Marco Ghia – rodowity Włoch, szef kuchni w Akademii Kulinarnej Whirlpool, mistrz w swoim fachu.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Królestwo

  Królestwo

  familijny

  Ocena 3/6

  Tysiące lat temu Europa pokryta był niekończącym się lasem, którym niepodzielnie rządziły żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie. Ich królestwem była rozciągająca się przez cały kontynent prapuszcza, której serce tętniło w Puszczy Białowieskiej, dziś jedynym jej zachowanym fragmencie. W sercu pełnego tajemnic lasu rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką. "Królestwo" zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl "Mikrokosmos" i "Makrokosmos". Tym razem twórcy zapraszają nas do niezwykłego świata prapuszczy, aby oczami jej mieszkańców odkryć przed nami historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych. Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca, które oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu – "Królestwo" to wspaniałe kinowe doświadczenie i przygoda dla całej rodziny!

 • Sługi boże

  Sługi boże

  kryminał

  Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch (Julia Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

 • Blair Witch

  Blair Witch

  horror

  Kontynuacja jednego z najsłynniejszych horrorów w historii kina. Film producentów takich horrorów jak "The Ring", "Naznaczony" i "Wizyta". Grupa studentów wyrusz do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać…

 • Gdy w grudniu zabrakło Teleranka [ROZMOWA]

  Dramatyczne wydarzenia z 1981 r. są dla nas, twórców spektaklu pretekstem do tego, aby wypowiedzieć się na temat współczesnej Polski, na temat narodu targanego wewnętrznymi podziałami - mówi Joanna Zdrada, reżyser spektaklu "New Years's Day" w teatrze Osterwy. Prapremiera w sobotę.

 • Dziś Mikołaj Trzaska i Vasco Trilla w MagnetOffOnie

  Warto nie przegapić tego wydarzenia. Duet wykonuje muzykę współczesną opartą na elementach sonorystycznej improwizacji, wzbogaconą językiem dynamicznego jazzu fee.

 • Drogi, bruki i trotuary Juliusza Piechockiego

  Juliusz Piechocki to znany gorzowski artysta. Tym razem w Galerii "Pod Kopułą" w gorzowskiej książnicy można oglądać jego zaskakuje prace. Artysta spojrzał w dół na ziemię i...

 • Mali Gorzowiacy pojadą na Bali

  Zespół Tańca Ludowego "Mali Gorzowiacy", od 35 lat działający w Młodzieżowym Domu Kultury, będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym konkursie tańca ludowego, który jest częścią Światowego Forum Kultury 2016 (World Culture Forum 2016).

Więcej tematów - Gorzów
Ciekawe miejsca w Gorzowie
Ważni ludzie z Gorzowa
Tematy ważne dla Gorzowa