Polub

Co jest grane 24

5113 imprez dziś
Do poczytania
 • Leszek Możdżer: co czyta, co ogląda, czego słucha, co poleca

  Leszek Możdżer: co czyta, co ogląda, czego słucha, co poleca

  MUZYKA

  O „Diagnostyce karmy” Siergieja Łazariewa, filmie „Think Global, Act Rural”, płytach Milesa Davisa oraz o festiwalach Enter Enea i Jazz Nad Odrą opowiada Leszek Możdżer.

Nie przegap!
 • Mały Książę

  Mały Książę

  dla dzieci

  Stworzona przez Antoine de Saint-Exupéry’ego opowieść o chłopcu, który zamieszkiwał planetę niewiele większą od samego siebie, podbiła serca czytelników na całym świecie. „Mały Książę” to baśń filozoficzna nie tylko dla dzieci, jej urokowi uległo wielu, niezależnie od wieku i doświadczeń życiowych. Jego historia jest wzruszająca, refleksyjna, momentami wręcz rozrzewniająca. Nie starzeje się, chociaż jej wiernym czytelnikom wciąż przybywa lat. To jedyna w swoim rodzaju opowieść o odpowiedzialności za drugą istotę, stwarzaniu i pielęgnowaniu więzi, a także o obowiązkach wynikających z „oswojenia” drugiego człowieka.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Nice Guys. Równi Goście

  Nice Guys. Równi Goście

  komedia

  Ocena 4/6

  Prywatny detektyw Holland March (Ryan Gosling) i gruboskórny mięśniak do wynajęcia Jackson Healy (Russell Crowe) nie pałają do siebie sympatią. Zostają jednak wynajęci do rozwikłania tej samej sprawy zaginionej dziewczyny. Zapewne każdy prowadziłby ją na własną rękę, gdyby obaj nie stali się celem wynajętych morderców. Niechętnie muszą połączyć siły, by rozwiązać sprawę i ocalić życie. Tym bardziej, że wkrótce odkryją, że wdepnęli w większe bagno niż sądzili. Zaginięcie dziewczyny jest jedynie szczytem góry lodowej w sprawie, której nie tknąłby nikt komu życie miłe. Historia staje się więc coraz bardziej dramatyczna, ale mimo zagrożenia Holland i Jackson skupiają się głównie na dogryzaniu sobie nawzajem.

 • Dzień Matki

  Dzień Matki

  komedia

  Ocena 3/6

  Każda rodzina obchodzi Dzień Matki na swój sposób. Jedni w podniosłej i uroczystej atmosferze, inni na luzie i ze śmiechem, ale wszyscy przede wszystkim z miłością. Garry Marshall – fachowiec od opowiadania o uczuciach z humorem – przedstawia cztery rodziny, których losy splotą się w tym wyjątkowym dniu. Sandy – mąż zostawił ją dla młodszej, a ona robi co może, by udowodnić sobie, że jest lepszą matką dla swoich dzieci niż nowa, fajna macocha. Miranda – całkowicie poświęciła się karierze i choć została gwiazdą, czegoś jej jednak brakuje. Wkrótce niespodziewany gość wywróci jej życie do góry nogami. Jesse – jej stosunki z matką są dalekie od ideału. Niezapowiedziana wizyta rodziców grozi więc eksplozją. Ale przecież każdą bombę można rozbroić. Bradley – czyli pan mama, uczy się roli samotnego rodzica dwóch córek. Sprawa nie jest prosta, bo to co dla matek jest oczywiste, dla tatusiów często pozostaje czarną magią.

 • Summer Camp

  Summer Camp

  horror

  Ocena 3/6

  Producenci „Obecności” i cyklu „Rec”, który rozsławił na świecie hiszpańskie kino grozy, powracają do ulubionego tematu opętania i wyniszczających ludzkość epidemii. „Summer Camp” to historia zabójczego wirusa, którego atak zamienia wakacyjny obóz w prawdziwe piekło na ziemi. W obsadzie filmu m.in. gwiazdy obrazów „Naznaczony” i „Project Lazarus” oraz telewizyjnej wersji hitu „Zombieland”. „Summer Camp” to prawdziwa gratka dla miłośników horrorów, która granice filmowej ekstremy przesuwa jeszcze dalej i odważniej niż w przeszłości czyniły to „Martwe zło” i kultowy „Hostel” Eli’ego Rotha. Troje wychowawców kolonijnych z USA przylatuje do Hiszpanii na obóz językowy. Zamiast wypoczynku i łatwych pieniędzy, czeka ich desperacka walka o przetrwanie. A wszystko przez wirus, który zamienia ludzi w krwiożercze monstra. Kiedy choroba infekuje kolejne ofiary, a dawni przyjaciele stają się bezwzględnymi wrogami, przeżyć zdołają tylko nieliczni. Ci, którzy siłą, przebiegłością i okrucieństwem przewyższą stworzone przez wirus potwory.

 • Cezary i jego Mali Książęta z planety B-612

  W niedzielę w Teatrze im. J. Osterwy premiera. Baśń niezwykła, opowieść o chłopcu, który zamieszkiwał planetę niewiele większą od samego siebie. Książka nie starzeje się, chociaż jej wiernym czytelnikom wciąż przybywa lat. Jej urokowi uległo wielu, niezależnie od wieku i doświadczeń życiowych. - Ona jest wpisana jakby w moje życie, jest częścią mojego życiorysu - wyznaje Cezary Domagała, reżyser "Małego Księcia".

 • Elektryczne wagary Kuby Sienkiewicza

  W gorzowskiej Art Cafe wystąpi w sobotę Kuba Sienkiewicz w koncercie "Kubatura czyli Elektryczne Wagary"

 • "Mały Książę" przylatuje ze swojej planety. Premiera w Teatrze im. J....

  Choć autor już na pierwszych kartach wytłumaczył się swoim małym czytelnikom, pisząc: "Przepraszam wszystkie dzieci za poświęcenie tej książki dorosłemu", to bez wątpienia napisał tekst w tej samej mierze dla dzieci, co dla dorosłych, bo "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupery'ego czyta się w życiu minimum dwa razy.

 • A w sobotę Kresoviana. A muzyczka, ino, ano, a muzyczka rżnie,

  Już w sobotę XXIV Regionalne Spotkania Wykonawców Piosenki Kresowej "Kresoviana 2016". Zapraszają gorzowscy "Lwowiacy" i Miejskie Centrum Kultury.