Polub

Co jest grane 24

5762 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Turbo w Klubie C-60

  Turbo w Klubie C-60

  rock

  Turbo wystąpi 26 listopada w Klubie C-60 w Gorzowie Wielkopolskim. Turbo to jeden z najbardziej znanych, cenionych i najdłużej działających zespołów polskiego hard & heavy, wyrusza na kolejną, obejmującą docelowo swym zasięgiem blisko czterdzieści lokalizacji, prestiżową trasę pod szyldem ‘Back To The Past’. Na trasie zespół wykona w całości materiał z kultowego krążka ‘Kawaleria Szatana’, w trzydziestą rocznicę ukazania się pamiętnego albumu, jak również obszerny przekrój dokonań z dotychczasowego dorobku zespołu oraz wszystkie hity. Gościem specjalnym na całej trasie ‘Back To The Past’ będzie znakomita formacja Internal Quiet z Aleksandrowa Łódzkiego – coraz bardziej zaznaczająca swoją pozycję na mapie klasycznego heavy metalu w Polsce.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Blair Witch

  Blair Witch

  horror

  Kontynuacja jednego z najsłynniejszych horrorów w historii kina. Film producentów takich horrorów jak "The Ring", "Naznaczony" i "Wizyta". Grupa studentów wyrusz do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać…

 • Boska Florence

  Boska Florence

  dramat

  Ocena 5/6

  Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St. Clair Bayfielda - brytyjskiego aktora arystokraty, posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnagie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę.

 • Królestwo

  Królestwo

  familijny

  Ocena 3/6

  Tysiące lat temu Europa pokryta był niekończącym się lasem, którym niepodzielnie rządziły żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie. Ich królestwem była rozciągająca się przez cały kontynent prapuszcza, której serce tętniło w Puszczy Białowieskiej, dziś jedynym jej zachowanym fragmencie. W sercu pełnego tajemnic lasu rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką. "Królestwo" zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl "Mikrokosmos" i "Makrokosmos". Tym razem twórcy zapraszają nas do niezwykłego świata prapuszczy, aby oczami jej mieszkańców odkryć przed nami historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych. Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca, które oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu – "Królestwo" to wspaniałe kinowe doświadczenie i przygoda dla całej rodziny!

 • Gdy w grudniu zabrakło Teleranka [ROZMOWA]

  Dramatyczne wydarzenia z 1981 r. są dla nas, twórców spektaklu pretekstem do tego, aby wypowiedzieć się na temat współczesnej Polski, na temat narodu targanego wewnętrznymi podziałami - mówi Joanna Zdrada, reżyser spektaklu "New Years's Day" w teatrze Osterwy. Prapremiera w sobotę.

 • Dziś Mikołaj Trzaska i Vasco Trilla w MagnetOffOnie

  Warto nie przegapić tego wydarzenia. Duet wykonuje muzykę współczesną opartą na elementach sonorystycznej improwizacji, wzbogaconą językiem dynamicznego jazzu fee.

 • Drogi, bruki i trotuary Juliusza Piechockiego

  Juliusz Piechocki to znany gorzowski artysta. Tym razem w Galerii "Pod Kopułą" w gorzowskiej książnicy można oglądać jego zaskakuje prace. Artysta spojrzał w dół na ziemię i...

 • Mali Gorzowiacy pojadą na Bali

  Zespół Tańca Ludowego "Mali Gorzowiacy", od 35 lat działający w Młodzieżowym Domu Kultury, będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym konkursie tańca ludowego, który jest częścią Światowego Forum Kultury 2016 (World Culture Forum 2016).

Więcej tematów - Gorzów
Ciekawe miejsca w Gorzowie
Ważni ludzie z Gorzowa
Tematy ważne dla Gorzowa