Polub

Co jest grane 24

6426 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Detektyw Blomkvist i Rasmus

  Detektyw Blomkvist i Rasmus

  spotkania i wykłady

  Wydawnictwo Jung-off-ska przedstawia kolejną część przygód Detektywa Blomkvista: Detektyw Blomvist i Rasmus, Rycerz Białej Róży Senne miasteczko Lillköping, w którym mieszka Kalle Blomkvist, nastoletni detektyw, znów staje się areną sensacyjnych wydarzeń. Na oczach Kallego i jego przyjaciół bandyci uprowadzają światowej sławy profesora i jego pięcioletniego syna. Groźni przestępcy nie cofną się przed niczym, by wydobyć od profesora jego odkrycie, mające kluczowe znaczenie dla badań nad bronią nowej generacji. Ich przeciwnikami w tej rozgrywce staje się grupa 15-latków: Kalle Blomkvist, który pragnie być detektywem i dorównać sławą Sherlockowi Holmesowi czy Herkulesowi Poirot, odważna, a nawet brawurowa Ewa-Lotta i sprytny, a zarazem niesłychanie lojalny Anders. Ewa-Lotta nie bacząc na niebezpieczeństwo, zakrada się do samochodu bandytów, w którym ci uwięzili profesora i jego syna.   Nastoletni bohaterowie zmierzyć się muszą nie tylko z bandytami, ale i z trochę rozpieszczonym pięciolatkiem, który swoimi nierozważnymi posunięciami ściąga na nich – i na siebie – jeszcze większe niebezpieczeństwo.   

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Bociany

  Bociany

  animowany

  Ocena 3/6

  Bociany przynoszą dzieci... A przynajmniej tak było kiedyś. Teraz bowiem zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci. W efekcie na świat zupełnie bezprawnie przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia — musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję „narodziny”. Szalona podróż może sprawić, że powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwą rolę w świecie.

 • Inferno

  Inferno

  thriller

  Supertrio: Tom Hanks, Ron Howard i Dan Brown przedstawia ekranizację najlepiej sprzedającej się książki 2013 roku – „Inferno”. Hanks, Howard i Brown są odpowiedzialni za sukces dwóch poprzednich filmowych części przygód profesora Roberta Langdona – „Kod da Vinci” oraz „Anioły i Demony” zarobiły ponad miliard dolarów na całym świecie. „Inferno” Dana Browna spędziło 11 tygodni na szczycie listy bestsellerów „The New York Timesa”. Światowej sławy profesor w dziedzinie symboliki Robert Langdon (dwukrotny laureat Oscara Tom Hanks) śladami poematu Dantego usiłuje rozwikłać zagadkę symbolu, który znajduje w marynarce, kiedy budzi się – pogrążony w amnezji – w jednym z włoskich szpitali. Będzie to najtrudniejsze zadanie w karierze Langdona, na którego zewsząd czeka niebezpieczeństwo.

 • Doktor Strange

  Doktor Strange

  fantastyka

  „Doktor Strange” w reżyserii Scotta Derricksona to zrealizowana według scenariusza Jona Spaihtsa opowieść o neurochirurgu Stephenie Strange’u, który po groźnym wypadku samochodowym odkrywa tajemniczy świat magii i równoległych wymiarów. W tytułowej roli Doctora Strange’a zobaczymy samego Benedicta Cumberbatcha („Sherlock”, „Gra tajemnic”, „W ciemność: Star Trek”).

 • Nowy ład świata, czyli jak dwóch poluje na jednego Karola

  Trzech ludzi. Dwóch oprawców i jedna ofiara. A może oprawcy są też ofiarami? Własnej frustracji i nienawiści. W sobotę w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie premiera spektaklu powstałego z dwóch jednoaktówek Sławomira Mrożka i Harolda Pintera.

 • Kresowa Atlantyda profesora Niciei w Bibliotece Herberta

  Gorzowska książnica zaprasza na spotkanie autorskie prof. Stanisława Sławomira Niciei połączone z promocją VII i VIII tomu opowieści o historii i mitologii miast kresowych pt. "Kresowa Atlantyda"

 • Artyści ingerują w muzeum. Tworzą, grają i śpiewają

  Muzealnik porządkuje i opisuje rzeczywistość. Artysta tworzy wizje i posługuje się narzędziami krytycznymi i twórczymi. W willi przedwojennego przemysłowca i otaczającym ją parku dojdzie do spotkania tych dwóch postaw. A wszystko przez to, że kiedyś Misa Shimomura, zasiadła do fortepianu w salonie muzycznym willi Schroedera i po prostu zagrała.

 • Kolejny sukces Marka Konarskiego wygrany na saksofonie

  Gorzowski muzyk, wychowanek Małej Akademii Jazzu, student duńskiej uczelni w Odense został laureatem konkursu Blue Note Poznań Competition w kategorii solista instrumentalista

Więcej tematów - Gorzów
Ciekawe miejsca w Gorzowie
Ważni ludzie z Gorzowa
Tematy ważne dla Gorzowa